Namiot wędkarski: Jak znaleźć dobry namiot na ryby

Jeśli chcesz zostać na wodzie przez kilka dni lub nawet łowić w nocy, zawsze dobrze jest mieć do dyspozycji namiot. Namiot daje bardzo duże korzyści, ponieważ daje możliwość przespania się przez kilka godzin w razie potrzeby lub przynajmniej wycofania się w przypadku bardzo złej pogody.

Jednak naprawdę wysoka korzyść jest tylko wtedy, gdy można naprawdę polegać na namiocie. W związku z tym ważne jest, aby dokonać celowego wyboru. Jednak wielu wędkarzy nie zdaje sobie nawet sprawy z tego faktu. Przy wyborze często zwracają uwagę tylko na cenę i design. Może to mieć poważne konsekwencje: Namiot wędkarski może nie nadawać się do użytku, przez co po krótkim czasie trzeba będzie kupić nowy namiot.

Aby zapobiec takiej sytuacji lub ciągłemu denerwowaniu się wędkarzy na swoje namioty wędkarskie, sensowne jest, aby nie spieszyć się z zakupem, ale najpierw poinformować się. Warto przeszukać sklepy wędkarskie w poszukiwaniu odpowiedniego namiotu wędkarskiego i kupić dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że znaleźliśmy właściwy.

Wymagania dotyczące dobrych namiotów

Przy wyborze namiotu należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Zaczyna się od wielkości namiotu. Namiot musi oferować wystarczającą ilość miejsca, ale nie powinien być niepotrzebnie duży. Jakość wykonania również musi być odpowiednia. Przede wszystkim ważna jest dobra izolacja, aby wnętrze namiotu nie nagrzewało się zbyt mocno latem lub przy wysokich temperaturach. Przy niskich temperaturach należy zadbać o to, aby ciepło pozostało w namiocie.

Ważne jest również, aby namioty można było szybko rozstawić. Jako wędkarz chcesz się poświęcić wędkowaniu, a nie wielogodzinnemu rozbijaniu namiotu. Ponadto namiot musi być przekonujący nawet przy ciężkiej pogodzie. Dlatego zawsze dobrze jest zdecydować się na modele namiotów, które są wyposażone w linki burzowe. Taki wysokiej jakości bivvy, który w razie potrzeby można zabezpieczyć dodatkowym tropikiem, nie zawsze jest tani, ale na dłuższą metę tym bardziej się z niego cieszysz.

Bestseller No. 1
Lucx® Ruck Zuck namiot wędkarski / 1-2 Man Bivvy / 1-2 osobowy namiot karpiowy/namiot kempingowy/namiot sekundowy/namiot do szybkiego montażu
  • Wodoodporny, hydrostatyczny materiał 210D PU nylon, słup wody 5000 mm
  • Wymiary namiotu (dł x szer x wys): 250 x 250 x 160 cm, wymiary transportowe (dł x szer x wys): 90 x 20 x 20 cm, waga:...
  • Montaż w rekordowej prędkości dzięki systemowi montażu "Ruck-Zuck"
Bestseller No. 2
Namiot karpiowy 1-3 osobowy Fort Knox 2,0" 3,5 kopuła wysokość wewnętrzna 1,9 m namiot wędkarski namiot wędkarski 2 Bivvy z gumowym młotkiem dla 2, 3 osób
  • Bestseller w całej Europie – nasze oliwkowo-zielone namioty parasolowe sprzedały się w całej Europie dzięki...
  • 95% oszczędności czasu podczas montażu – dzięki wbudowanemu w namiocie, który można szybko i łatwo zmontować...
  • Długa żywotność – nierdzewny namiot 3,5-osobowy z aluminium i nylonu jest nie tylko bardzo stabilny, ale dzięki...

Namioty tunelowe to dobry wybór dla wielu osób

Większość wędkarzy zadowala się stosunkowo małym namiotem. Z reguły w namiocie i tak nie spędza się zbyt wiele czasu. Chodzi o to, aby w nocy lub przy złej pogodzie mieć schronienie i w razie potrzeby móc przespać się przez kilka godzin. Większość czasu i tak spędza się na wodzie.

Nie zawsze jednak klasyczny namiot wędkarski jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli wybierasz się z większą grupą, potrzebujesz albo kilku namiotów, albo dużego namiotu kempingowego. W ten sposób dla każdego wystarczy miejsca, a jednocześnie można w miarę bezpiecznie przechowywać sprzęt wędkarski, a przynajmniej jego część.

Jeśli szukasz przestronnego namiotu, który można bezpiecznie rozbić w dowolnym miejscu, powinieneś rozważyć zakup lub wynajem namiotu tunelowego. Namioty te posiadają specjalne cechy i dlatego są dobrym wyborem. Przede wszystkim chodzi o wielkość. Oczywiście zawsze zależy ona od modelu namiotu i producenta outdoorowego, ale ogólnie można powiedzieć, że w zależności od modelu bez problemu znajdzie się miejsce dla 5, 6, 7, a nawet 8 osób. Ponadto namioty są tak zaprojektowane, że można je rozbijać w większości miejsc i dzięki temu stanowią dobrą ochronę.

Należy uważać przede wszystkim na klasyczne namioty rodzinne. Te duże namioty nie zawsze oferują wystarczającą stabilność. Duża powierzchnia daje wiatrowi wiele możliwości ataku. Płaskie namioty tunelowe oferują znacznie większe bezpieczeństwo, co wynika ostatecznie z ich konstrukcji.

Markizy mogą być dobrymi namiotami kempingowymi

Osoby, które pojawiają się na łowiskach z przyczepą kempingową lub kamperem, mają zazwyczaj inne wymagania, jeśli chodzi o namioty. Wymagana przestrzeń jest ogromna, dlatego sensownym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej markizy. Szczególnie jeśli podróżujesz z rodziną, jest to dobra decyzja. Można w niej bezpiecznie przechowywać sprzęt wędkarski i wiele innych rzeczy, podczas gdy w przyczepie kempingowej jest wystarczająco dużo miejsca do życia.

Dobre namioty wędkarskie nie są dostępne w każdym sklepie wędkarskim

Jednym z błędów, który jest stosunkowo powszechny, jest to, że wielu wędkarzy chce kupić swoje namioty lokalnie w sklepie. Z jednej strony praktyczna może być wizyta w sklepie wędkarskim. Tam może być możliwe bliższe przyjrzenie się poszczególnym modelom namiotów. Jest to jednak zazwyczaj wyjątek. Wybór jest prawie zawsze skromny – a jeśli ma się pecha, żaden z namiotów wędkarskich nie jest w stanie nas przekonać. Dlatego też zalecana jest ostrożność. Przed zakupem kiepskiego namiotu lepiej nie kupować go w ogóle.

Jeśli szukasz szerokiego wyboru namiotów, lepiej rozejrzeć się u kilku sprzedawców. Oznacza to również rozglądanie się w sieci. Warto przejrzeć kilka sklepów internetowych. Wiele sklepów wędkarskich w sieci przekonuje dużym wyborem i przede wszystkim niskimi cenami. Szczególnie ceny mówią same za siebie. Czasami można zaoszczędzić jeszcze więcej, kupując modele wycofane z produkcji. Stare namioty są czasem nawet lepsze od nowych modeli, z tą różnicą, że można je kupić taniej. Może nawet wystarczyć zakup używanego namiotu. Większy wybór używanych namiotów można znaleźć za pośrednictwem domów aukcyjnych w sieci. Można tam znaleźć naprawdę dobre oferty.