Najlepiej kupić kilka igiełek do przynęt na raz

Każdy wędkarz stosujący naturalne zanęty powinien mieć w swoim wędkarskim ekwipunku przynajmniej jedną igłę zanętową. Igły te uważane są za niezwykle praktyczne i mogą mieć kluczowe znaczenie w łowieniu dużych ryb. Dotyczy to zwłaszcza łowienia na larwy i robaki. Oczywiście przynęty te można również naciągać na haczyk z boku. Jeśli jednak naciągniemy je wzdłuż, co jest możliwe tylko w połączeniu z taką igłą, to haczyk może być lepiej ułożony. Nie jest on już tak łatwo widoczny i wyczuwalny, co znacznie zwiększa szanse na złowienie ryby.

Sposób działania jest właściwie dość prosty, dlatego nie trzeba go szczegółowo wyjaśniać. Zasadniczo przynętę wędkarską po prostu się przebija. Następnie zaczepia się pętlę z haczyka przyponowego na tylnym końcu igły, którą trzeba jeszcze przeciągnąć przez przynętę. Pozwala to na bezpieczne przeciągnięcie linki przyponowej przez przynętę.

Igły do przynęt zawsze szybko się gubią

Większość wędkarzy musi przyznać, że w ciągu swojego wędkarskiego życia kupiła już niezliczoną ilość igieł. Problem leży w rozmiarze: igły są tak małe, że stosunkowo szybko się gubią. Mogą być długie, ale ponieważ są tak wąskie, bardzo trudno jest je ponownie znaleźć na trawiastym terenie. Jeśli zostaną zgubione, często jesteś na straconej pozycji, ponieważ przynęty nie są tak łatwe do zamocowania.

Bestseller No. 1
MS-Range - Micro Bait Needle - 97 mm
  • Wysokiej jakości pasek Rotary 1,2 cm x 60 cm wyprodukowany tak, aby spełnić lub przekroczyć specyfikacje OEM

Dlatego jako wędkarz, który chce kupić igły zanętowe, powinieneś być konsekwentny. Zawsze dobrze jest zakupić kilka igieł jednocześnie. Nie zaszkodzi mieć zapas, ponieważ zazwyczaj po krótkim czasie będzie potrzebna igła zastępcza.

Jeśli chodzi o koszty, to bez wątpienia mieszczą się one w rozsądnych granicach. W sklepie wędkarskim, który pobiera uczciwe ceny, igła do nawlekania przynęt kosztuje nie więcej niż 50 eurocentów. Przy takiej cenie nie powinno być problemu z tym, aby pozwolić sobie na kilka igieł jednocześnie. Także w przypadku igieł do zanęty sytuacja nie jest zbyt zróżnicowana, choć zdarzają się modele z grubymi uchwytami, które są mniej narażone na zgubienie.

Najlepiej kupić je w lokalnym sklepie wędkarskim. Zazwyczaj nie warto kupować takich igieł w sieci. Zakupy online to dobry pomysł tylko wtedy, gdy chcemy kupić inne akcesoria wędkarskie i gdy koszty wysyłki nie stanowią problemu lub nie są w ogóle ponoszone.