Kupić dzwonek do węgorza z mocnym zaciskiem tylko

Nie każdy wędkarz chce polegać na elektronicznym wskaźniku brań. Szczególnie w przypadku łowienia na wędkę typu feeder nie zawsze ma to sens. Wskazanie brania może też bardzo dobrze działać poprzez szczytówkę wędziska. Tylko w nocy, oczywiście, jesteś ograniczony. Aby nie przegapić brania, trzeba wybrać inny wskaźnik brania. Do szczytówki wędki można przymocować lampkę sygnalizacyjną lub użyć dzwonka na węgorze.

Dzwonek węgorzowy to narzędzie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym zestawie wędkarskim. Takie dzwonki zawsze można dobrze wykorzystać podczas łowienia. Dotyczy to nie tylko nocnych połowów. Na przykład, jeśli łowisz wczesnym rankiem lub późnym wieczorem o zmierzchu, ten wskaźnik brań może być bardzo pomocny. Jest to również przydatne, jeśli nie możesz cały czas pilnować swojej wędki.

Bestseller No. 1
Goodnight Lagoon
  • Ann Scott, Lisa (Author)

Prawidłowy wybór dzwonków węgorzowych

Zasadniczo nie można się pomylić, jeśli chce się kupić tego typu akcesorium wędkarskie. Są tylko dwie rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Po pierwsze, ważna jest niezawodność: im głośniejszy dźwięk dzwonków, tym bardziej niezawodny wskaźnik brania. Jeśli kupujesz te akcesoria w sklepie wędkarskim, powinieneś przejrzeć kilka modeli, a następnie wybrać dzwonki alarmowe o najlepszym lub najgłośniejszym dźwięku. Najlepiej kupić kilka, bo doświadczenie pokazuje, że szybko się gubią.

W tym miejscu pojawia się kolejna ważna cecha. Dzwonek na węgorza powinien być wyposażony w bardzo mocny zacisk, aby dobrze trzymał się na wędce. Niejednokrotnie zdarza się, że wędkarze w pośpiechu zakładają haczyk nie zdejmując wcześniej dzwonków. Jeśli będziecie mieli pecha, zostaną one wyrzucone kilka metrów dalej i nie będziecie mogli ich potem znaleźć. Dlatego też dobrą pomocą są ciasne zaciski lub pasek bezpieczeństwa. Niemniej jednak należy oczywiście zdjąć dzwonki przed ich uderzeniem.

Dzwonki do węgorzy są naprawdę tanie w zakupie

Dawniej za nawet najprostsze akcesoria wędkarskie trzeba było płacić wysokie ceny. To się jednak zasadniczo zmieniło. Jeśli chcesz dodać do swojego sprzętu wędkarskiego dzwonki na węgorza, nie musisz inwestować dużych pieniędzy. Dlatego zazwyczaj nie warto szukać w internecie tanich sklepów wędkarskich online. Mimo to, powinno być was stać na ich zakup w lokalnym sklepie wędkarskim. Jeśli natomiast chcesz kupić więcej akcesoriów wędkarskich, możesz porównać ceny kilku sklepów internetowych i zaoszczędzić.