Kup parasol wędkarski tylko z powłoką PCV

Noszenie parasola wędkarskiego na wędkarską wodę nie musi być przyjemne. Jednak może się on okazać niezmiernie przydatny. Bo jeśli naprawdę pada deszcz, albo deszcz leje się z nieba i w najbliższym czasie nie przestanie, to na pewno będziesz zadowolony, że masz pod ręką dobry parasol wędkarski. W końcu dobry parasol to wciąż najlepsza ochrona przed deszczem – i to nie tylko dla wędkarza, ale także dla jego sprzętu wędkarskiego, który może być pod nim bezpiecznie przechowywany.

Zakup parasoli wędkarskich nie jest szczególnie trudny, w końcu wybór w dzisiejszych czasach jest bardzo duży. Można jednak zauważyć, że większość modeli wykonana jest jedynie z nylonu lub posiada nylonowe poszycie. Nie jest to do końca idealne rozwiązanie. Każdy, kto kiedykolwiek testował taki model na zbiorniku wodnym podczas długotrwałego deszczu, zna ten problem aż za dobrze: nie minie zbyt wiele czasu, a zacznie kapać. Dlatego lepiej jest kupować parasole absolutnie wodoodporne i zapewniające naprawdę dobrą ochronę. W zasadzie tylko parasol z PCV może to zrobić, co potwierdzi każdy test.

Nie każdy sklep wędkarski oferuje dobre parasole

Jeśli jednak rozejrzysz się po sklepie wędkarskim, stosunkowo szybko zorientujesz się, że parasoli wędkarskich z PCV jest o wiele za mało. Jest to poważny problem, ponieważ czasami w lokalnym sklepie wędkarskim nie znajdziemy zupełnie nic. Nylonowe modele mogą być bardzo tanie, ale z reguły nie da się ich używać. Co najwyżej mogą się spodobać uczciwym wędkarzom szukającym parasola. W przeciwnym razie powinieneś naprawdę wybrać tylko parasol wędkarski z powłoką PVC.

Bestseller No. 1
NGT 113 cm Brolly parasol zielony z funkcją pochylenia wodoodporny łowienie karpia
  • NGT Karp Fishing 127 cm zielony parasol z klejonymi szwami i funkcją przechylania A 45" zielony 210T pasuje do drążka...
  • Cechy: 108 cm szerokie pokrycie - funkcja przechylania - 100% wodoodporny - Marka: NGT
Bestseller No. 2
MK-Angelsport Mega XXL parasol wędkarski, 3 m, dla wędkarzy, ochrona przed wiatrem, parasol wędkarski, parasol kempingowy, bez ściany bocznej, zielony, Groß
  • MK-angelsport Parasol zaprojektowany specjalnie dla wędkarzy zapewnia doskonały widok dookoła i ochronę przed...
  • Niesamowity stosunek ceny do jakości, bardzo szybki i łatwy montaż dzięki nowoczesnej technologii z 10 000 słupa...
  • Nowy namiot parasolowy firmy MK-Angelsport nie tylko dla profesjonalistów! 1a nylonowy parasol

Dawniej w sklepach można było znaleźć również parasole nubilerskie z powłoką woskową. Czasami stosowano nawet ceratę. Nic nam jednak nie wiadomo, aby takie parasolki można było jeszcze kupić. Nawiasem mówiąc, ten sam wymóg dotyczy namiotów parasolowych i odpowiednich pokrowców: namiot parasolowy lub pokrowiec Nubrolly powinien być również pokryty PCV, aby wilgoć nie mogła dostać się do wnętrza namiotu.

Kup parasol z PVC w okazałym rozmiarze

Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz w lokalnym sklepie z artykułami wędkarskimi, powinieneś poszukać w Internecie. Na szczęście istnieje kilka sklepów wędkarskich, które sprzedają wysokiej jakości parasole i namioty parasolowe do wędkowania. To, czy parasol musi mieć możliwość zginania, jest kwestią gustu. Faktem jest, że generalnie jakość wykonania powinna być w porządku, dlatego warto przejrzeć konkretnie kilka sklepów internetowych, a następnie kupić jakość. Ceny mogą być wyższe niż w przypadku modeli nylonowych, ale w końcu znacznie większa korzyść mówi sama za siebie.

Należy również zwrócić uwagę na rozmiar parasola. Wiele parasoli oferowanych jest o średnicy 2 metrów lub 2,3 metra. Lepszym wyborem są zazwyczaj większe modele o średnicy 2,5 metra. Producenci podają jedynie miarę radianu. Średnica parasola i tak jest mniejsza. Są też parasole wędkarskie z PCV o średnicy 3 metrów, czyli stosunkowo duże. Taki rozmiar nie musi być koniecznie. Jednak z pewnością ucieszą się z niego na przykład karpiarze, którzy zazwyczaj noszą ze sobą sporo sprzętu wędkarskiego.

Namiot parasolowy to dobra decyzja

Można powiedzieć, że w zasadzie dobrą decyzją jest zdecydowanie się na połączenie parasola wędkarskiego z tropikiem. W końcu dzięki temu sprzętowi jesteś wyjątkowo elastyczny i nie musisz obawiać się wysokich kosztów. Zwłaszcza jeśli szukasz niedrogiego, a mimo to niezawodnego rozwiązania, dobrze jest wybrać ten wariant.

W końcu parasol wędkarski można wykorzystać samodzielnie – nie tylko jako ochronę przed deszczem, ale również jako parasol przeciwsłoneczny lub parasol. To także powód, dla którego zawsze należy łączyć parasol z pokrowcem na namiot wędkarski. Istnieją parasole, na których w ten sam sposób mocowane są boczne ściany namiotu. Takie parasole nie oferują tak dużej elastyczności. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za stosowaniem tropiku. Chodzi tu o rzeczywistą ochronę przed deszczem. Membrana przykrywa właściwy parasol kolejną warstwą, dzięki czemu wilgoć rzeczywiście pozostaje na zewnątrz.