Które szczypce wędkarskie są naprawdę do wykorzystania

W zestawie wędkarskim nigdy nie powinno zabraknąć dobrej pary szczypiec. Prawie każdemu wędkarzowi przydadzą się szczypce wędkarskie. Mogą one być niezwykle ważnym narzędziem, zwłaszcza jeśli chodzi o poluzowanie ciasno zamocowanych haków rybnych. Ale warto mieć te narzędzia także z innych powodów. Szczególnie do dociskania końcówek haczyków (barbs) lub do korygowania wygiętych haków treflowych dobrze jest używać szczypiec.

Nie dziwi więc fakt, że niemal każdy zestaw wędkarski zawiera takie szczypce. Jednak wędkarze wielokrotnie popełniają poważne błędy w ich wyborze. Kupują szczypce, które mogą być polecane tylko w ograniczonym zakresie lub są wręcz bezużyteczne. Z tego powodu chcielibyśmy pokazać Państwu, jak najlepiej zabrać się za wybór szczypiec, aby później mieć szczypce, które naprawdę są pomocą.

Bestseller No. 1
Schwertkrone Hobbyklemme Hakenlöser Lösezange Zange Angeln Piercing Haustier Klemme Gerade - Edelstahl Rostfrei (13 cm)
  • ✅ Klej HOBBY: Zacisk stolarski hobbystyczny z prostą wersją z rowkowaną powierzchnią wewnętrzną
  • ✅ Uniwersalny: niezależnie od tego, czy w warsztacie hobbystycznym, do luzowania piercingu lub trzymania sznurka...
  • ✅ Nierdzewne: nasze nożyczki zaciskowe są wykonane ze stali nierdzewnej i polerowane – łatwe do dezynfekcji

Jak rozpoznać dobre szczypce wędkarskie

Jednym z często popełnianych błędów jest wybór typowych szczypiec narzędziowych. Z wyjątkiem kilku specjalnych obszarów, takich jak wędkarstwo głębinowe, takie szczypce są bezużyteczne. Szczypce kombinowane mogą być mocne, ale są zdecydowanie zbyt grube. Często są bezużyteczne do usuwania haczyków z pyska ryby.

Znacznie lepiej jest kupić zacisk do tętnic. Zaciski do tętnic mają wąskie końcówki, co ułatwia dotarcie do głęboko osadzonych haków. Można je również zamocować w miejscu, co sprawia, że praca z nimi jest wygodniejsza. W związku z tym, większość wędkarzy dobrze jest wybrać zacisk do tętnicy. W większości przypadków nie ma lepszych szczypiec wędkarskich.

Szczypce są dostępne nie tylko w sklepie wędkarskim

Jeśli chcesz kupić zacisk do tętnicy, aby uzupełnić swój sprzęt wędkarski, masz kilka opcji. Możesz na przykład znaleźć takie w dobrym sklepie wędkarskim. Często jednak pobierają one stosunkowo wysokie ceny za szczypce i podobne akcesoria wędkarskie. Dlatego zawsze dobrze jest rozejrzeć się także u innych sprzedawców. Oczywiście można by je również kupić w aptece, ale tam ceny są zazwyczaj wysokie. Dlatego też czasami najlepiej jest poszukać w sieci. Jest tam kilka sklepów wędkarskich, które oferują takie produkty w rozsądnych cenach. Jeśli chcesz kupić więcej akcesoriów, to kupno ich w sieci jest najlepszym rozwiązaniem.