Jakie wagi wędkarskie zawsze bezpiecznie ważą ryby

Ryby rekordowe rzadko definiowane są przez długość. Przede wszystkim to waga decyduje o tym, czy trafiłeś w dziesiątkę i wylądowałeś z rekordową rybą, czy też nie jest to jednak rekordowa ryba. Dlatego też zawsze korzystne dla wędkarza jest posiadanie wagi, za pomocą której można ważyć ryby bezpośrednio na wodzie.

Dla wielu wędkarzy zabranie ze sobą nad wodę wagi rybnej jest obecnie czymś zupełnie normalnym. Szczególnie karpiarze nie chcą się bez nich obejść: Karpia umieszcza się na worku wagowym i można natychmiast, a przede wszystkim precyzyjnie, określić jego wagę. Jedynym warunkiem jest użycie wagi wędkarskiej, która posiada niezawodny wyświetlacz wagi.

Wagi wędkarskie są dostępne w różnych wersjach

Jeśli odwiedzisz w dzisiejszych czasach sklep wędkarski i zapytasz o wagi wędkarskie, szybko przekonasz się, że istnieją różne wersje. Jest kilku producentów, z których niektórzy oferują skrajnie różne wagi. W związku z tym należy wspomnieć, że nie należy bagatelizować wyboru. Poszczególne systemy niosą ze sobą bowiem swoje własne wady i zalety.

Bestseller No. 1
Cyfrowa wisząca waga wędkarska, ręczna waga elektroniczna z wyświetlaczem LCD, 40 kg z narzędziem haczykowym, bagaż wędkarski (bez baterii)
  • WIELOFUNKCYJNY: Przezroczysty wyświetlacz LCD może wyświetlać wagę z czterema rodzajami jednostek, kg, jin, lb, oz....
  • Przenośny: Nadaje się do wielu zastosowań, wędkowania, sprzedaży detalicznej, dostawy itp. Wymiary wagi: ok. 8,5 x...
  • Łatwa obsługa: 3 przyciski operacyjne, szybki start za pomocą jednego naciśnięcia i szybka zmiana jednostki wagi,...
Bestseller No. 2
Dr.Meter s Digital Suitcase skale 110 lb/50 kg, elektroniczne cyfrowe skale z taśmą pomiarową i futerałem, 2 x baterie AAA w zestawie, podświetlany wyświetlacz (PS01), czarny, ES-PS01, PS01
  • Przenośna waga cyfrowa z metalowym uchwytem, zasilana 2 bateriami AAA (wchodzą w zakres dostawy)
  • Pojemność 50 kg z dokładnością pomiaru 5 g lub 10 g; ekran LCD pokazuje wagę w gramach/kilograma/uncjach
  • Wbudowana taśma miernicza umożliwia pomiar przedmiotów o długości do jednego metra w centymetrach/calach/stopach

Szczególną popularnością cieszą się cyfrowe wagi rybne. Zaletą wagi cyfrowej jest to, że błędy odczytu są prawie niemożliwe. Zawsze dokładnie pokazują ustaloną wagę. W przypadku wag mechanicznych lub analogowych może się zdarzyć, że podczas odczytu wystąpią błędy. Takie wagi są jednak zasilane bateriami, co z kolei może prowadzić do awarii. Jeśli szukasz solidnego rozwiązania, lepiej więc wybrać klasyczny model, który działa dzięki sprężynie. Jeśli wybierzesz dobrą wagę rybną, odczytanie jej wagi nie będzie trudne, a z wagi możesz korzystać w każdej chwili.

Kupuj tylko jakość i zawsze porównuj ceny

To, czy chcesz kupić analogową, mechaniczną czy cyfrową wagę wędkarską, nie ma w zasadzie znaczenia. Tak długo, jak wybierzesz skalę, która jest wysokiej jakości, nie możesz się pomylić. W związku z tym wskazane jest kupowanie markowych towarów, nawet jeśli kosztują one nieco więcej pieniędzy.

Ogólnie rzecz biorąc, wagi w dziedzinie wędkarstwa i tak stały się tanie. Stosunkowo dobre modele są już dostępne za niewielkie pieniądze. Warto też porównać ceny u poszczególnych sprzedawców. Zwłaszcza sklepy internetowe mogą przekonać atrakcyjnymi cenami i solidnym wyborem. Osoby, które w lokalnym sklepie wędkarskim nie znajdą tego, czego szukają, powinny więc świadomie rozejrzeć się w internetowych sklepach wędkarskich.