Jak wędkarze znajdują dobre buty gumowe

Solidnego obuwia nie powinno zabraknąć na żadnej wędkarskiej wodzie. Jeśli założysz nieodpowiednie buty, bardzo szybko się zirytujesz. W większości przypadków takie przykrości wynikają z mokrych stóp. Gdy stopy są mokre, zazwyczaj szybko robi się zimno. Aby zapobiec temu w pierwszej kolejności, ważne jest, aby nosić rozsądne obuwie.

Dlatego doświadczeni wędkarze noszą zazwyczaj buty. Ci, którzy noszą buty mają wyraźną przewagę: stopy są chronione nie tylko do kostki, ale także powyżej niej. Ponadto buty wędkarzy utrzymują ich stosunkowo ciepło, co również jest bardzo ważne. Należy jednak zauważyć, że dobra ochrona istnieje tylko wtedy, gdy buty faktycznie nadają się do wędkowania. W związku z tym, nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednie obuwie.

W grę wchodzą gumowce i buty turystyczne

Jeśli chcesz kupić buty wędkarskie, masz kilka opcji. Przede wszystkim musisz zdecydować, czy chcesz nosić buty gumowe czy buty turystyczne. Jedno i drugie jest możliwe, ale każde z nich ma swoje wady i zalety. Buty gumowe charakteryzują się na przykład tym, że można mieć z nimi prawdziwy kontakt z wodą, a stopy mają gwarancję, że pozostaną suche. Jeśli zwłaszcza strefa brzegowa jest bardzo mokra lub chcemy poruszać się w płytkiej wodzie (na przykład podczas łowienia na muchę w strumieniu), dobrym pomysłem jest założenie butów gumowych. W tym względzie należy zaznaczyć, że w handlu oferowane są pierwszorzędne buty myśliwskie. Są to buty gumowe z dobrą wyściółką, dzięki czemu stopy pozostają miłe i ciepłe.

Bestseller No. 1
Dunlop Pricemastor kozaki dla dorosłych, uniseks, czarny - 47 EU
  • Odporne na oleje i tłuszcze, środki dezynfekujące i różne chemikalia
  • Wodoszczelne dla ochrony przed wilgocią
  • Lekka podeszwa zewnętrzna
Bestseller No. 2
Dunlop Pricemastor kalosze, uniseks, czarne, 37 EU
  • Odporne na oleje i tłuszcze, środki dezynfekujące i różne chemikalia
  • Wodoszczelne dla ochrony przed wilgocią
  • Lekka podeszwa zewnętrzna

Jak już zostało wspomniane, alternatywą mogą być buty turystyczne. Zaletą takiego obuwia jest to, że jest ono wygodniejsze w noszeniu, a podeszwy pozwalają na lepszą przyczepność do podłoża. Są one również zazwyczaj cieplejsze. Ogólnie rzecz biorąc, można lepiej poruszać się w terenie. W związku z tym buty turystyczne będą zazwyczaj lepszym wyborem. Są one jednak wodoodporne tylko w ograniczonym stopniu. Mogą poradzić sobie z rosą na brzegu wody lub nawet krótkim kontaktem z wodą. Ale tak naprawdę nie można z nimi wejść do wody.

Dlaczego buty z kauczuku naturalnego to dobry zakup

Jeśli jesteś entuzjastą butów gumowych i dlatego chcesz dodać je do swojej wędkarskiej garderoby, nie powinieneś spieszyć się z ich zakupem. Obecnie w sklepach wędkarskich, jak również w sklepach z odzieżą myśliwską można znaleźć szeroki wybór butów, które mogą nosić wędkarze.

Kauczuk naturalny to materiał najwyższej klasy

Większość butów dla wędkarzy tego typu sprzedawanych w sklepach wędkarskich wykonana jest z niedrogiej tkaniny syntetycznej, której nadano gładką powłokę. Z kolei klasyczne buty gumowe wykonane są z naturalnego kauczuku. Obecnie można jeszcze kupić takie buty.

Zasadniczo wskazane jest, aby zdecydować się na buty z naturalnej gumy. Warto wybrać takie buty wędkarskie. Choć zazwyczaj mają one wyższą cenę, to jednak ich jakość przekonuje. W końcu materiał gumowy ma pierwszorzędne właściwości. Zapewnia doskonałą ochronę: buty mają gwarancję wodoodporności. Jednocześnie jest szczególnie elastyczny, co ma szczególnie pozytywny wpływ na komfort noszenia – dodatkowo ma dobre właściwości izolacyjne. Szczególnie w chłodniejsze dni oferuje lepszą ochronę termiczną niż zwykłe buty gumowe: stopy nie marzną tak szybko. Ponadto buty pomagają chronić środowisko, ponieważ są wykonane z naturalnego produktu.

Jeśli chcesz nosić buty zimą lub w niskich temperaturach, powinieneś wybrać model butów, który ma dobrą podszewkę. Neopren, jak również inne wyściółki oferują niezmiernie wysoki poziom komfortu i utrzymują stopy w miłej i ciepłej temperaturze.

Co sprawia, że buty gumowe na zimę są dobre?

Kalosze to dobry wybór zwłaszcza w miesiącach letnich lub w ciepłej porze roku. Inaczej sytuacja wygląda zimą – gdy temperatury na zewnątrz są naprawdę niskie, stopy mogą stosunkowo szybko się wychłodzić. Dlatego też buty mają ograniczone zastosowanie w zimowej pogodzie. Wielu wędkarzy zastanawia się więc, czy nie można kupić gumowych butów na zimę.

Zimowe buty gumowe istnieją

W tym względzie można powiedzieć, że rzeczywiście są tacy producenci, którzy produkują takie buty. Sprzedawane są one najczęściej jako buty myśliwskie, ale czasami również jako buty wędkarskie. Można je nosić zimą, a nawet na śniegu i lodzie, ponieważ mają dobrą izolację.

Zazwyczaj buty gumowe (nie ważne czy z tworzywa sztucznego czy z naturalnego kauczuku) są stosunkowo słabo wyściełane. Oznacza to również, że nie ma dobrej izolacji termicznej. Energia cieplna ze stóp jest szybko oddawana do otoczenia i dlatego robi się zimno w stopy. Przeważnie bardzo cienkie podeszwy też nie do końca pomagają w utrzymaniu ciepła w stopach.

Ale jak już zostało wspomniane, rzeczywiście można kupić zimowe buty gumowe. Należy jednak zauważyć, że nie wszystkie modele są automatycznie przekonujące tylko dlatego, że noszą takie oznaczenie. Różnice w jakości pomiędzy producentami mogą być czasem uderzające, dlatego każdy wędkarz powinien zachować ostrożność i przymierzyć buty przed zakupem. Zasadniczo muszą one spełniać dwa wymagania. Po pierwsze, muszą mieć dobrą wyściółkę, która zapewni wystarczającą izolację. Dobry jest zwłaszcza neopren i wyściółka. Ponadto podeszwa buta musi być wystarczająco gruba i również izolowana, aby ciepło nie było tracone w dół. Jest to również wygodniejsze do chodzenia.

Buty wędkarskie dostępne są nie tylko w sklepach wędkarskich

Szczególnie decydując się na buty turystyczne, nie masz innego wyjścia, jak rozejrzeć się w dobrym sklepie obuwniczym lub w sklepie z odzieżą i obuwiem outdoorowym. Tam znajdziemy szeroki wybór obuwia, do którego z pewnością należą dobre buty wędkarskie.

Jeśli buty gumowe mają służyć jako buty wędkarskie, to w sklepie wędkarskim również możesz znaleźć to, czego szukasz. Niektóre sklepy wędkarskie oferują duży wybór i przede wszystkim dobre ceny. Ale inni sprzedawcy, na przykład sklepy z odzieżą myśliwską, również oferują wysokiej jakości buty gumowe. W dzisiejszych czasach można również znaleźć kilka sklepów internetowych z wyborem, na który z pewnością warto spojrzeć. Szczególnie jeśli najpierw chcesz porównać ceny sprzedawców, warto zrobić rozeznanie cenowe w sieci.