Jak używać nadmuchiwanej łodzi jako łodzi wędkarskiej

Wędkowanie z łodzi to wspaniała sprawa. Na niektórych wodach ma się wyraźną przewagę, bo można na przykład łowić w miejscach, które z brzegu są po prostu niedostępne. W sumie możliwości wędkowania jest znacznie więcej. Nic więc dziwnego, że wielu wędkarzy chciałoby wypłynąć na łódkę.

Faktem jest jednak, że łódź może być dość droga. Ponadto większość łodzi jest niezwykle trudna w transporcie, dlatego też niejeden wędkarz myśli o zakupie łodzi nadmuchiwanej. Intencja jest prosta: nadmuchiwane łodzie oferują wysoki stopień elastyczności i rozwiązują kilka podstawowych problemów w tym samym czasie.

Nadmuchiwana łódź i jej zalety

Po pierwsze, istnieje problem transportu. Ciężkie łodzie rybackie, takie jak łodzie wiosłowe, trudno byłoby transportować samochodem. Co prawda w połączeniu z przyczepą do łodzi byłoby to możliwe, ale i tak byłby to stosunkowo duży wysiłek. Z kolei łodzie nadmuchiwane są idealne do transportu. Gdy tylko powietrze ucieknie z komór, można je ładnie złożyć, a następnie przetransportować w bagażniku.

Bestseller No. 1
Namvo Uchwyt do łodzi do uchwytu, poręcz z uchwytem kajakowym do nadmuchiwanej łodzi wędkarskiej kajak
  • 【Dopasowany kształt rączki】 Jest to poręcz do szafki na jachty morskie. Prosta stylizacja, dopasowany do dłoni,...
  • 【Trzymaj się bardziej stabilny】Wystarczy wyjąć stary uchwyt i przykręcić ten jeden na swoim miejscu....
  • 【Łatwa obsługa】Uchwyt do łodzi jest lekki, łatwy w użyciu i obsłudze. Świetnie nadaje się do nadmuchiwanych...
Bestseller No. 2
Demeras Kajak zawór powietrzny PCW zawór łodzi zawór na gaz powietrza wymiana 23,9 mm czarny plastikowy nadmuchiwany łodzi wędkarska zamiennik zaworu powietrza
  • 【Wysokiej jakości materiały】 Morski zawór powietrza jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ABS,...
  • 【Specjalna gumowa podkładka】 Spód zaworu powietrza jest wyposażony w gumową podkładkę, która skutecznie...
  • 【Szybkie napompowanie i spuszczanie powietrza】 Zawór powietrza może być stosowany w nadmuchiwanej łodzi o...

Ale faktyczne użytkowanie przy cieku wodnym również nastręcza mniej trudności. Podlewanie czy wstawianie łodzi do wody również może być wykonywane przez jedną osobę. Powyżej pewnego rozmiaru potrzebne byłoby pozwolenie na pływanie (nie każda łódź jest bez licencji, ale większość małych i średnich modeli może być używana bez licencji). W przypadku łodzi nadmuchiwanych nie ma tego problemu, o ile nie wybierzesz zbyt dużej łodzi. Odpowiednio, nie trzeba się tak bardzo martwić o policję wodną.

Koszt jest również ważną kwestią. Większość łodzi kosztuje sporo pieniędzy. Jeśli szukasz niedrogiej łodzi rybackiej, którą możesz używać na różnych wodach i musisz zainwestować tylko trochę pieniędzy, nie możesz obejść się bez nadmuchiwanej łodzi. Ponadto, nie ma drogich kosztów cumowania i konserwacji.

Te wymagania muszą być spełnione

Powinno być jasne, że łodzie dmuchane nigdy nie oferują stabilności i bezpieczeństwa, które oferują łodzie drewniane lub wszystkie inne warianty łodzi. Największym problemem jest tutaj: rzeczywista metoda budowy. Zasadniczo, nadmuchiwana łódź i haczyk wędkarski to niewyobrażalnie zła kombinacja. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać łódź bardzo konkretnie. Nie musisz nawet iść do wody z tanią łódką dla dzieci, którą kupiłeś za kilka euro w katalogu wysyłkowym. Ryzyko, że łódź nie przetrwa dnia wędkowania jest stosunkowo duże.

Jeśli chcesz używać nadmuchiwanej łodzi jako łodzi wędkarskiej, powinieneś kupić jakość. Nie warto inwestować zaledwie kilku euro w tanią wersję dla krótkiej przyjemności. Z drugiej strony, zakup wysokiej jakości łodzi ma sens. Oczywiście, najwyższej klasy łodzie dmuchane nie są do końca tanie, ale z drugiej strony są uważane za ogromnie niezawodne. Nawet jeśli jesteś nieostrożny, nie są one łatwo uszkodzone. A jeśli komora powietrzna rzeczywiście ma dziurę, można ją naprawić lub po prostu załatać miejsce.

Sklepy internetowe są idealne do zakupów

Prawdopodobnie na próżno będziesz szukać dobrej łodzi dmuchanej w sklepie wędkarskim. Zainteresowani wędkarze lepiej więc poszukać w sieci. Właściwie poszukiwania i tak nie są aż tak trudne. Istnieje przecież kilka sklepów internetowych, które oferują najwyższej klasy łodzie. Zazwyczaj łatwo jest się zorientować, które modele szczególnie nadają się do wędkowania. Potem pozostaje już tylko porównać ceny, aby móc tanio zamówić. Swoją drogą, porównania cen są w tej dziedzinie szczególnie ważne, ponieważ wybór odpowiedniego sprzedawcy może często prowadzić do dużych oszczędności.