Jak profesjonalni wędkarze robią swoje własne stopery do linek

Stopery do żyłek są potrzebne w wielu zestawach wędkarskich. Szczególnie wędkarze łowiący na pozy ciągłe mają stosunkowo duże zużycie stoperów do żyłki – ponieważ raz założone stopery handlowe na żyłkę wędkarską, to już wszystko. Choć trzymają się dobrze i można je wielokrotnie przenosić, nie można ich użyć po raz drugi ani założyć na inną linkę. Oznacza to, że przy każdej nowej instalacji należy użyć nowego stopera. Chociaż dostępne w handlu stopery, takie jak stopery do gwintów lub gumy do stoperów, nie są szczególnie drogie, nadal można zaoszczędzić pieniądze, wykonując własne stopery.

Samodzielne wykonanie korków do gwintów i korków gumowych

W zasadzie jest to dość proste: weź kawałek wełnianej nici i odetnij długość około trzech do czterech centymetrów (tak, aby można było zawiązać na niej supeł). Ta krótka wełniana nitka to już gotowy stoper. Owiń ją wokół głównej żyłki raz lub dwa razy tam, gdzie chcesz i zawiąż podwójny węzeł. Całość pracuje znakomicie i można ją również bez problemu przesuwać po żyłce. Zamiast wełnianej nici można też użyć zwykłych gumowych pierścieni, z których można zrobić małe gumowe stopery do żyłek.

Bestseller No. 1
Jojomino Umbrella Rigs für Bass Stripers Angeln SüßWasser Angeln Swimbait zestaw przynęt, niebieski
  • Bass Fishing Rig: - do łowienia ryb paskowatych, bielańców, okoników dennych i halibuta przy każdym łowieniu ryb...
  • Umbrella Lure Rig: Umbrella Rig umożliwia korzystanie z wielu przynęt i haczyków wędkarskich, takich jak miękkie...
  • Otrzymujesz: 1 zestaw do łowienia ryb, 8,1 g / 0,6 oz z głowicą jigową na górze i 5 ramionami ze stali nierdzewnej....
Bestseller No. 2
TsoLay Umbrella Rigs für Bass Stripers Angeln SüßWasser Angeln Swimbait zestaw przynęt, niebieski
  • Umbrella Lure Rig: Umbrella Rig umożliwia korzystanie z wielu przynęt i haczyków wędkarskich, takich jak miękkie...
  • Co otrzymasz: 1 zestaw do łowienia ryb, 8,1/0,6 oz z głowicą jigową na górze i 5 ramionami ze stali nierdzewnej....
  • Nasze zalety platformy: stopery na ramionach zapobiegają przesuwaniu się łopatek w górę i w dół do głowy...

Świetną rzeczą w tych stoperach liniowych jest fakt, że niekoniecznie trzeba je najpierw zakładać na żyłkę wędkarską, ponieważ są one zawiązane wokół żyłki. Aby zaoszczędzić czas nad wodą, warto usiąść w domu i uciąć kilka sztuk/sznurków do przechowywania. Można je wtedy łatwo schować w swoim zestawie wędkarskim.

Te dwa warianty korków mogą być użyte tylko raz, ale przynajmniej nie ma żadnych kosztów – ponieważ zarówno nici wełniane jak i gumowe pierścienie powinny być dostępne w każdym gospodarstwie domowym.