Haki wędkarskie na liny

Tench to ryba, która doprowadziła niejednego wędkarza do rozpaczy. Złowienie lina nie jest łatwe. Dzieje się tak głównie dlatego, że liny biorą bardzo ostrożnie. Jeśli przynęta wyda im się dziwna, to już jest po wszystkim. Dlatego też wędkarze muszą być bardzo ukierunkowani, aby przechytrzyć tę rybę.

Bardzo ważnym kryterium jest wybór haków. Jeśli wybierze się złe haczyki, można wybrać nawet najlepszą przynętę: Ryba i tak jej nie weźmie. Dlatego tak ważne jest, aby podczas łowienia linów mieć pod ręką odpowiednie haki. W zasadzie stanowią one więcej niż połowę sukcesu. Jeśli haczyki są właściwe, nie można się pomylić.

Haki wędkarskie na liny muszą być dobre

Rzeczywiście jest tak, że lin jest rybą bardzo płochliwą i ostrożną. Bardzo dokładnie bada przynętę, zanim ją połknie. Dlatego też wskazane jest, aby wędkarz stosował haczyki na liny. Są to haczyki o średniej długości trzonka i stosunkowo niewielkich zadziorach. Dlatego można je stosować również jako delikatne haki: Zadzior jest szybko dociskany szczypcami.

Jeśli chodzi o gotowe haczyki do wiązania przyponów, które można kupić w sklepach wędkarskich, można zauważyć, że większość producentów wiąże stosunkowo długie przypony. Jeśli chcesz samodzielnie wiązać haczyki, powinieneś wziąć to pod uwagę. Podczas łowienia linów zawsze warto stosować stosunkowo długie przypony. Ponieważ przynęta jest zwykle oferowana na dnie, ryba może najpierw pobrać więcej linki nie czując od razu oporu. Przy okazji, żyłka przyponowa powinna być bardzo cienka lub nie mieć zbyt dużej średnicy. Aby nośność była mimo wszystko odpowiednia, należy stosować szczególnie wysokiej jakości linki przyponowe.

Ważna jest również przynęta

Aby połów był udany, bardzo ważne jest również zastosowanie odpowiedniej przynęty. Liny łowi się głównie na robaki. Zaletą jest to, że haczyk znika w przynęcie tak całkowicie, jak to tylko możliwe. Dlatego zaleca się naciąganie robaka wędkarskiego na haczyk za pomocą igły zanętowej. Końcówka haczyka nie musi daleko wystawać. Ważne jest tylko, aby w momencie zakładania haczyka mógł on rzeczywiście uchwycić pysk ryby.