Haki wędkarskie do połowu na boilie

W przypadku boilie, przynęta musi być wykonana nieco inaczej. Nie można go po prostu założyć na haczyk z rybą, bo jest na to o wiele za twardy. Z tego powodu większość karpiarzy stawia na hair mount. Zasada jest prosta: okrągłą przynętę karpiową naciąga się na nitkę, która biegnie bezpośrednio od haczyka. Jeśli karp zassie przynętę, automatycznie zabiera ze sobą haczyk.

Jednak typowe haczyki do łowienia wszechstronnego nie są wyposażone w włos. Jeśli chcesz łowić na boilies, powinieneś zdecydowanie wziąć to pod uwagę i dlatego od razu kupić odpowiednie haki wędkarskie. Większość wędkarzy, a zwłaszcza początkujących, dobrze jest polegać na gotowych haczykach przyponowych.

Zakup gotowych haków do boilie

Taki zakup nie jest szczególnie trudny. Każdy dobry sklep z artykułami wędkarskimi posiada przekonujący wybór haczyków. Gotowe haczyki do boilie, które są oferowane w pakiecie, są po prostu nie do przeoczenia.

Bestseller No. 1
Fox Edges Armapoint Curve Shank Hooks – 10 haczyków na karpi, haczyki do łowienia karpi, haczyki do karpi, haczyk do boilie, rozmiar: 6
  • Haczyk do łowienia karpi, do prezentacji podstawowej i pop-up
  • Oczko oraz zakrzywione uda hakowe z ostrą igłą końcówką haczykową
  • Nieodblaskowa, czarna powłoka

Szczególnie ważne jest, aby zwrócić uwagę przy wyborze. Ponieważ tylko dlatego, że haki do ryb nazywane są karpiowymi, niekoniecznie muszą być przeznaczone do łowienia boilie. Dlatego należy sprawdzić czy włosie jest na haku czy nie.

Inną możliwością jest użycie typowych haków karpiowych i dodanie do nich włosa po zakończeniu. Wystarczy nić (najlepiej solidnie skręcona w kolorze czarnym) o długości około ośmiu do dziesięciu centymetrów. Bierze się ją podwójnie i po prostu zawiązuje na trzonku haczyka. Należy ją podwoić, aby mieć pętlę, do której później można przymocować boilie topper.

Wiązanie własnych haków karpiowych do łowienia na boilie

Oczywiście możliwe jest nie tylko zawiązanie włosa, ale również samodzielne zawiązanie całego haka. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz wysokie wymagania co do materiału, z którego wykonany jest przypon. Jeśli masz trochę praktyki, to wiązanie dobrych węzłów nie powinno być trudne. Niezbędne haczyki można kupić pojedynczo w sklepach wędkarskich. Do wykonania przyponu należy użyć żyłki wędkarskiej, która ma odpowiednią wytrzymałość i dobre wydłużenie.