Haki wędkarskie do łowienia na larwy

Mimo, że coraz więcej wędkarzy sięga po przynęty sztuczne lub pochodzące bezpośrednio od producentów sprzętu wędkarskiego, to na szczęście jest jeszcze wystarczająco dużo miłośników wędkarstwa, którzy świadomie łowią na przynęty naturalne. Wielu wędkarzy szczególnie upodobało sobie larwy jako przynęty, ponieważ łowią one naprawdę dobrze.

To czy wybierzemy klasyczną larwę wędkarską czy też larwę pszczoły (larwa woskownicy) zależy od naszych osobistych upodobań, docelowych ryb i oczywiście budżetu. Faktem jest jednak, że na te przynęty można złowić naprawdę dobre ryby. Jako przynęta wędkarska, larwa jest w zasadzie niezastąpiona.

Prawidłowe nęcenie larwami

Niektórzy wędkarze mają jednak problemy z zamocowaniem ich na haczyku. Jednym z największych problemów jest to, że larwy poruszają się pod wodą i czasami ponownie uwalniają się z haczyka. Jest to mniej pożądane: jeśli na haku nie ma przynęty wędkarskiej, nie można złowić żadnej ryby.

Bestseller No. 1
Zestaw 24 / 28 haczyków z larwy pszczelej (rozm. 4, 6, 8 i 10) rozwartych na pstrąga z przyponą fluorocarbonową (0,18 mm, 6,6 kg), długość: 75 cm
  • Zestaw haczyków wędkarskich do łowienia pstrągów
  • Wysokiej jakości i bardzo ostre haki wędkarskie z zadziorami – wyprodukowano w Japonii
  • Sznurek przyponowy z fluorocarbonu (średnica: 0,18 mm; nośność: 6,6 kg)
Bestseller No. 2
SKIWAX Zestaw 250 sztuk przynęt słodkowodnych, kukurydza, gumowa przynęta na ryby, miękka przynęta na ryby, naturalny zapach ryb, miękka przynęta na ryby z pudełkiem, haczyk dla rybaków
  • 【Wysokiej jakości materiały】Ta sztucz przynęta jest wyko z miękkiego kauczuku z tworzywa sztucznego, który jest...
  • 【Sztucz przynęta pstrąga】Przynęta jest umieszcza w wodzie z błyszczącymi granulkami, które przyciągają...
  • 【Symulacja modelu kukurydzy】Rozmiar symulowanych ziaren kukurydzy odpowiada rzeczywistemu rozmiarowi ziar kukurydzy,...

Najlepszym sposobem na rozwiązanie takiego problemu jest sięgnięcie po haczyki na larwy. Te haczyki na ryby nie na darmo noszą swoją nazwę. Szczególnie dobrze trzymają przynętę. Na trzonku haczyka znajduje się kilka małych zadziorów, przez które należy przeciągnąć larwy. Utrwala to je w miejscu i zapobiega ich ucieczce. Szczególnie jeśli chcemy zaprezentować rybom niewielką wiązkę larw, zaleca się stosowanie tych haczyków.

Najlepszym miejscem do zakupu haczyków na larwy jest sklep z artykułami wędkarskimi.

Jeśli masz szczególnie wysokie wymagania, możesz samodzielnie zawiązać potrzebne haczyki do przyponów. Nie jest to trudne, gdyż luźne haki (blaszkowe i oczkowe) można kupić w każdym dobrym sklepie wędkarskim. To samo dotyczy żyłki przyponowej, którą można nabyć według własnego gustu. Zaletą wiązania haczyków jest oczywiście możliwość dopasowania haczyka i przyponu.

Wędkarze, którzy nie chcą zawracać sobie głowy wiązaniem węzłów lub po prostu szukają wygodnego rozwiązania, mogą po prostu kupić haczyki na larwy. Nie ma chyba sklepu wędkarskiego, który nie miałby w ofercie tych haczyków. Wybór gotowych haczyków przyponowych jest nawet stosunkowo duży w większości sklepów wędkarskich, dlatego ich zakup nie powinien sprawiać trudności. Przy wyborze należy jedynie pamiętać o tym, aby zdecydować się na markową jakość.