Haki do połowu ryb pokojowych

Przy wyborze haczyków wędkarskich niektórzy wędkarze nie są do końca selektywni. W niektórych przypadkach na krętliku zawiesza się to, co jest jeszcze dostępne. Nie należy lekceważyć konsekwencji takiego wyboru. Może się bowiem zdarzyć, że znacznie mniej ryb będzie gryzło lub że niepotrzebnie będzie się podejmować wysiłek, aby je odczepić. Wędkarze powinni więc dokładnie przemyśleć, jakich haków potrzebują, a następnie kupić je na zapas.

Większość wędkarzy zdaje sobie sprawę, że tuning haków jest ważny, zwłaszcza w przypadku ryb drapieżnych. Ale konkluzja jest taka, że jest to tak samo prawdziwe w przypadku łowienia ryb spokojnego żeru. Jeśli wybierzesz odpowiednie haki, będziesz miał więcej sukcesów i znacznie łatwiej będzie je odhaczyć. Musisz tylko wiedzieć, jak wybrać odpowiednie haczyki.

Co czyni dobre haczyki na ryby spokojnego żeru?

Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie podczas kupowania haczyków na ryby, możesz skorzystać z tak zwanych haczyków na ryby docelowe. W końcu producenci dokładnie określają, dla jakich ryb docelowych haki są przeznaczone. W handlu wędkarskim oferowane są na przykład specjalne haki na płoć, haki na leszcza lub haki na karpia.

Bestseller No. 1
O-Kinee HolzFische Taufdeko Junge Mädchen, 150 Stücke Deko Fisch Holz Tischdeko Streudeko für Taufe Konfirmation Kommunion Tisch Deko - Silber Weiß Fisch
251 Recenzje
O-Kinee HolzFische Taufdeko Junge Mädchen, 150 Stücke Deko Fisch Holz Tischdeko Streudeko für Taufe Konfirmation Kommunion Tisch Deko - Silber Weiß Fisch
  • ★ Zakres dostawy: 75 sztuk drewnianych ryb, kolor srebrny, 75 szt. drewnianych ryb. Wymiary: ryba 3,5 cm x 1,5 cm.
  • ★ Piękna dekoracja stołu na komunię, bierzmowanie, chrzest. To z pewnością wygląda elegancko na stole i...
  • ★ Nadaje się do dekoracji stołu na chrzest, do rozsypania zaproszeń na chrzciny, szklanych butelek, świec,...
Bestseller No. 2
Ściereczka do czyszczenia okularów "Blindfische" firmy Rannenberg & Friends
  • Ściereczka do czyszczenia okularów "Ryby ślepe"
  • Doskonała jakość
  • Wymiary: ok. 15 x 18 cm

Jeśli przyjrzysz się bliżej tym hakom, dość szybko zauważysz, co je wyróżnia. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku haków leszczowych. Długie trzonki haków rzucają się w oczy, dzięki czemu nawet małe haki można jeszcze pewnie uchwycić lub przynajmniej bezpiecznie uwolnić ponownie za pomocą szczypiec / klipsa do arterii. Jednocześnie zakłada się stosunkowo cienkie linki przyponowe. Często pojawiają się wątpliwości co do ich nośności: Niektórzy wędkarze nie ufają tym wytrzymałościom linek. Należy jednak wziąć pod uwagę, że te ryby i tak nie są tak ciężkie. Jeśli w wodzie znajdują się duże leszcze lub karpie, należy wybrać większe haki pawężowe, które mają mocniejsze przypony i dzięki temu umożliwiają bezpieczne lądowanie. Oczywiście ważne jest odpowiednie ustawienie hamulca na kołowrotku, aby żyłka się nie zerwała.

Można również samodzielnie wiązać haczyki wędkarskie na pawie ryby.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyboru haczyków w sklepie wędkarskim, możesz również zawiązać własne haczyki. Nie jest tak trudno dodać przypon z żyłki do haczyków blaszkowych. Zaletą jest to, że można oprzeć się na stosunkowo wysokiej jakości linkach przyponowych, które oferują dużą nośność i są nadal zauważane przez ryby kupować.

Sztuką jest zasadniczo bezpieczne wiązanie węzłów. Jest to jednak tylko kwestia praktyki. Jeśli ćwiczysz przez jakiś czas i zawiążesz kilka haczyków, osiągniesz dobre wyniki.