Haczyki do połowu dorsza

Podczas wędkowania w morzu na żyłkę wędkarską, a tym samym na żyłkę przyponową mogą działać ogromne siły. Ostatecznie zawsze zależy to od tego, która ryba weźmie przynętę. W pewnych okolicznościach przynętę może wziąć większy dorsz, dlatego wędkarze muszą być odpowiednio przygotowani. Oznacza to nie tylko łowienie odpowiednimi wędkami i kołowrotkami, ale również odpowiednimi haczykami.

Szczególnie nowicjusze mają często problem z doborem właściwych haczyków podczas połowu dorsza. Niektórzy wędkarze są zbyt pewni swojego sprzętu wędkarskiego, przez co tracą w walce jedną lub dwie ryby, które tak naprawdę nie są potrzebne. Inni stosują sprzęt o wiele za duży, co kończy się odstraszeniem ryb. Wtedy nie trzeba się dziwić, że żaden dorsz nie gryzie.

Najlepiej jest kupić haczyk w sklepie wędkarskim.

Początkującym dobrze jest więc nie podejmować zbyt dużego ryzyka i dlatego uciekają się do typowych haczyków na ryby docelowe. Są to haczyki na ryby, które można kupić w sklepach wędkarskich jako haczyki na przypon wiązany. Jest kilku producentów, którzy oferują haki do połowu dorszy. Ich zalety powinny być oczywiste dla każdego wędkarza morskiego: Haki naprawdę nadają się do połowu dorsza, ponieważ są wystarczająco mocne, mają odpowiednią wielkość haka, a także mają użyteczny przypon.

Bestseller No. 1
Alberts 903848 hak sztormowy, z płytami kątowymi lub oczkami na płytach, ocynkowany galwanicznie na żółto, długość 100 mm, hak Ø 5,2 mm
  • Materiał: stal, ocynkowana galwanicznie na żółto
  • Wymiary: długość całkowita 100 mm – Ø haka 5,2 mm – liczba otworów 4 – średnica otworu 4 mm
  • Wersja: na płycie – z oczkiem – pogłębione otwory na śruby
Bestseller No. 2
KINBOM 12 Szt. Male Haczyki S, Metalowe Haki Heavy Duty z Klamra Bezpieczenstwa do Biura Kuchni Lazienki Ogrodu Szafy (Czarny)
  • Zawartosc opakowania: Otrzymasz haki w ksztalcie 12 sztuk z klamra bezpieczenstwa, pomiaru 9 cm / 3,5 cal.Wystarczajaca...
  • Wysokiej jakosci material: Te haczyki wykonane sa z wysokiej jakosci zelaza, a pojemnosc nosnosc wynosi okolo 18 kg /...
  • Konstrukcja bezpieczenstwa: Te wygodne haczyki z klamra bezpieczenstwa moga zapobiec upadku wiszacego, bardzo...

W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady u sprzedawcy wędkarskiego lub zapytać kolegów wędkarzy. Zazwyczaj chętnie służą oni pomocą, dlatego nie powinno być problemu z selektywną rozbudową sprzętu wędkarskiego, a w ostateczności z prezentacją przynęt dorszowych na odpowiednim haku.

Wiązanie własnych haczyków na dorsza

Doświadczeni wędkarze często korzystają z opakowania na haczyki, ponieważ jest to wygodniejsze. Jednak istnieje również możliwość zakupu haczyków dorszowych pojedynczo lub bez wiązanego przyponu. Ta opcja jest szczególnie interesująca dla osób, które samodzielnie wiążą haczyki. Wiązanie własnych haczyków wymaga pewnego wysiłku, ale jesteśmy w stanie sami określić siłę i długość przyponu. Jest to dobra decyzja, zwłaszcza jeśli chcesz zbudować szczególnie odporne przypony o dużej nośności. Jeśli tylko wiesz jak wiązać węzły i potrafisz to robić poprawnie, nie ma nic przeciwko takiemu podejściu.