Haczyki do połowu dorsza

Podczas wędkowania w morzu na żyłkę wędkarską, a tym samym na żyłkę przyponową mogą działać ogromne siły. Ostatecznie zawsze zależy to od tego, która ryba weźmie przynętę. W pewnych okolicznościach przynętę może wziąć większy dorsz, dlatego wędkarze muszą być odpowiednio przygotowani. Oznacza to nie tylko łowienie odpowiednimi wędkami i kołowrotkami, ale również odpowiednimi haczykami.

Szczególnie nowicjusze mają często problem z doborem właściwych haczyków podczas połowu dorsza. Niektórzy wędkarze są zbyt pewni swojego sprzętu wędkarskiego, przez co tracą w walce jedną lub dwie ryby, które tak naprawdę nie są potrzebne. Inni stosują sprzęt o wiele za duży, co kończy się odstraszeniem ryb. Wtedy nie trzeba się dziwić, że żaden dorsz nie gryzie.

Najlepiej jest kupić haczyk w sklepie wędkarskim.

Początkującym dobrze jest więc nie podejmować zbyt dużego ryzyka i dlatego uciekają się do typowych haczyków na ryby docelowe. Są to haczyki na ryby, które można kupić w sklepach wędkarskich jako haczyki na przypon wiązany. Jest kilku producentów, którzy oferują haki do połowu dorszy. Ich zalety powinny być oczywiste dla każdego wędkarza morskiego: Haki naprawdę nadają się do połowu dorsza, ponieważ są wystarczająco mocne, mają odpowiednią wielkość haka, a także mają użyteczny przypon.

Bestseller No. 1
Haczyki do zasłony prysznicowej
  • Materiał: te pierścienie do zasłon są wykonane z tworzywa sztucznego.
Bestseller No. 2
TSHAOUN 16 haczyków w kształcie litery S, 8 cm wysokiej jakości ciężkie metalowe haczyki nierdzewne haczyki w kształcie litery S, wiszące haczyki do wieszania patelni, doniczki rośliny, torby, ręczniki, kubki w kuchni, sypialni, łazience (czarne)
  • Idealny rozmiar do domu: 3,4 cala/86 mm Długość i grubość około 3 mm. I 40 mm średnicy. Większa średnica może...
  • Najwyższa jakość: Hak w kształcie litery S wykonany jest z wysokiej jakości stali metalowej, bardzo gładkiej i...
  • Pakiet zawiera: 16 sztuk haczyków do dużych obciążeń S. Haczyki w kształcie litery S ułatwiają wieszanie...

W razie wątpliwości należy zasięgnąć porady u sprzedawcy wędkarskiego lub zapytać kolegów wędkarzy. Zazwyczaj chętnie służą oni pomocą, dlatego nie powinno być problemu z selektywną rozbudową sprzętu wędkarskiego, a w ostateczności z prezentacją przynęt dorszowych na odpowiednim haku.

Wiązanie własnych haczyków na dorsza

Doświadczeni wędkarze często korzystają z opakowania na haczyki, ponieważ jest to wygodniejsze. Jednak istnieje również możliwość zakupu haczyków dorszowych pojedynczo lub bez wiązanego przyponu. Ta opcja jest szczególnie interesująca dla osób, które samodzielnie wiążą haczyki. Wiązanie własnych haczyków wymaga pewnego wysiłku, ale jesteśmy w stanie sami określić siłę i długość przyponu. Jest to dobra decyzja, zwłaszcza jeśli chcesz zbudować szczególnie odporne przypony o dużej nośności. Jeśli tylko wiesz jak wiązać węzły i potrafisz to robić poprawnie, nie ma nic przeciwko takiemu podejściu.