Dlaczego worek wagowy jest tak ważny dla wielu wędkarzy

Są ryby, które nie tak łatwo zważyć. Dotyczy to zwłaszcza ryb, które trzeba odłożyć na miejsce. Ponieważ nie można ich po prostu zawiesić na wadze wędkarskiej, trzeba wybrać inny sposób. Nie jest przecież zabronione ważenie ryby przed odłożeniem jej na miejsce. W zasadzie ważne jest tylko to, aby się spieszyć i obchodzić się z rybą bardzo delikatnie.

W przypadku dużych ryb, takich jak karp lub sum, problem polega na tym, że nie można ich po prostu zaczepić na wadze rybnej. Aby mimo wszystko bezpiecznie określić wagę, doświadczeni wędkarze uciekają się do tzw. worka wagowego. Ryba jest umieszczana na worku, następnie worek jest składany razem lub boki są podwinięte, aby można było ją zważyć. Szczególnie karpiarze często korzystają z tej metody.

Worek do ważenia musi być delikatny

Wędkarze karpiowi i sumowi, którzy chcą zważyć swoje ryby przed odłożeniem, dobrze jest kupić worki do ważenia. Dostępne są nawet specjalne worki dla karpi. Worek karpiowy charakteryzuje się wymiarami, które pozwalają na bezpieczne zważenie ryby.

Bestseller No. 1
MK-Angelsport Bivvy Fort Knox 2.0 namiot wędkarski dla 1-2 osób, namiot wędkarski – kabina wewnętrzna o wysokości 160 cm – 3,02 x 2,92 x 1,65 m 3
  • Bestseller w całej Europie – nasze oliwkowo-zielone kopuły "Fort-Knox" sprzedały się w całej Europie dzięki...
  • 90% oszczędności czasu podczas montażu – dzięki wbudowanym w namiocie prętowym, które można szybko i łatwo...
  • Długa żywotność – nierdzewny 2-osobowy namiot z aluminiowymi prętami i nylonu jest nie tylko bardzo stabilny, ale...
Bestseller No. 2
Realure Zestaw 160 sztuk / pudełko wędkarskie, krętliki, zestaw akcesoriów wędkarskich z asortymentem, krętliki, karabińczyki, zatrzaski, wędkowanie, potrójne krętliki wędkarskie, perły wędkarskie, skrzynka wędkarska do świeżej wody, krętlików
  • Zestaw 160 krętlików wędkarskich - zestaw krętlików zawiera 160 części, podzielonych na krętliki, karabińczyki...
  • Szybkozłączka do łowienia ryb - ten zestaw do połączeń wędkarskich zawiera klipsy łączące do szybkiego...
  • Szybkozłączka do łowienia ryb - ten zestaw do połączeń wędkarskich zawiera klipsy łączące do szybkiego...

Jeszcze ważniejsza jest przydatność materiału. Worek do ważenia powinien być wykonany z tkaniny, która nie atakuje skóry ryby. W miarę możliwości nie należy uszkadzać ochronnej warstwy śluzu, dlatego nie należy sięgać po najtańsze produkty na rynku. Należy również powstrzymać się od samodzielnego szycia takiej torby w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Bardzo ważne jest użycie wysokiej jakości materiału, aby rybie naprawdę nie stała się krzywda. Wędkarze, którzy są odpowiedzialni, używają więc tylko takich worków do ważenia, które są wysokiej jakości, a więc naprawdę nadają się do delikatnego ważenia ryb.

Sklepy internetowe mogą być dobrą pomocą

Niektórzy wędkarze mogą powiedzieć, że lokalny sklep ze sprzętem wędkarskim nie ma do zaoferowania żadnego wyboru. Nie powinno to jednak powstrzymywać przed zakupami, w końcu istnieją niezliczone sklepy internetowe, w których również można składać zamówienia. W rzeczywistości często kupowanie w sieci ma większy sens. Z jednej strony przemawia za tym duży wybór akcesoriów wędkarskich, które można znaleźć w sieci. Z drugiej strony nie należy lekceważyć niskich cen. Wiele sklepów wędkarskich, które można znaleźć w sieci, jest po prostu tańszych od lokalnych sklepów wędkarskich.