Dlaczego wędkarze łowią lepiej dzięki antysplątaniowym uchwytom na bomie

Anti-Tangle-Boom to mały pomocnik, który został opracowany przez karpiarzy. Wielu karpiarzy ma lub miało problem, że podczas zarzucania zestawu boilie, ołów zanętowy owijał się wokół linki głównej i zestaw przestawał działać. W normalnych warunkach nie zauważasz, czy zanęta jest zaplątana w żyłkę – dlatego może się zdarzyć, że całkowicie splątany zespół pozostaje w wodzie przez wiele godzin, mimo że nie masz szans na wyłowienie nim ryby.

Jak zamontować Anti-Tangle-Boom

Anti-Tangle-Boom został opracowany w celu ochrony żyłki. Sposób działania jest prosty: Anti Tangle Boom powstrzymuje dolną linkę przed owinięciem się wokół linki głównej lub zaplątaniem się w przypon. W efekcie jest to nic innego jak cienka rurka, przez którą przewlekamy linkę główną. Po niej następuje gumowy koralik a na końcu krętlik, na którym zawiązujemy węzeł i do którego zaczepiamy przypon.

Sama rurka jest stosunkowo sztywna i ma minimalną długość około pięciu centymetrów. Na środku rurki znajduje się oczko, do którego przymocowuje się przewód gruntowy. Dzięki temu lead może co najwyżej uderzyć w rurkę podczas rzutu lub w fazie tonięcia, ale nie może spowodować znaczących uszkodzeń. Ponadto Anti-Tangle-Boom poprawia właściwości lotne montażu i umożliwia oddawanie rzutów na jeszcze dalsze odległości.

Bestseller No. 1
Bohrma Anti Tangle Boom z krętlikiem 20 sztuk Anti Tangle Booms Tube akcesoria do wędkarstwa Anti Tangl Boom Anti Tangle Tangle Boom, wędkarstwo, zestaw do wędkowania karpia
 • Zestaw 20 sztuk antypoślizgowych wysięgników - 20 sztuk tyrolskiego drewna do wędkowania karmników. Głównym celem...
 • Szerokie zastosowanie - ten dodatek wędkarski jest bardzo odpowiedni do łowienia łodzi, wędkarstwa morskiego,...
 • Wzornictwo - akcesoria wędkarskie mają pustą konstrukcję, a oba końce mogą być prowadzone przez żyłkę. To...
Bestseller No. 2
Fizdoqg Anti Tangle Boom 20 sztuk akcesoriów wędkarskich Anti Tangl Boom z krętlikiem Anti Tangle Boom do wędkowania karpiowego
 • 【Zestaw 20 anty tangle boom】20 sztuk anty tangl boom do wędkowania karmników. To akcesorium wędkarskie służy...
 • 【Szerokie zastosowanie】Wędkarstwo typu tangle boom nadaje się bardzo dobrze do łowienia łodzią, wędkarstwa...
 • 【Wzornictwo】Łowienie anty plątaniny ma pustą konstrukcję, a oba końce mogą być prowadzone przez żyłkę....
Bestseller No. 3
AMZfishing 10 x Anti Tangle Boom | przekładka wędkarska | akcesoria do karpia | akcesoria do wędkowania karpiowego | rurki przelotowe (a: 90 mm)
 • ✅ Najwyższa jakość – nasze rurki przelotowe są wykonane z litego mosiądzu i bez problemu wytrzymują nawet...
 • ✅ Podwójna zgrzewana warstwa – dlaczego tak jest? Denerwowało nas, że w przypadku wielu rurek antytangle...
 • ✅ Bezpieczny duo-lock – podczas wędkowania w koszyku na karmę (wędkowanie karmników) i wędkarstwo gruntowe...
Bestseller No. 4
Zestaw (6-9 sztuk) Jenzi Anti Tangle Boom z karabińczykiem, krętlik wędkarski Anti Tangle Boom, wygięty, stabilny, chrom, srebrny, metal, 7 cm, 10 cm lub 20 cm, karp + gratis naklejka Petri (10 cm)
 • Zestaw (6 – 9 sztuk) Jenzi Anti Tangle Boom z karabińczykiem, krętlik wędkarski Anti Tangle Boom wygięty chrom...
 • Do wyboru: 2 opakowania (6 szt.) 7 cm, 2 opakowania (6 szt.) 10 cm, 2 opakowania (6 szt.) 20 cm, mieszanka: 3 x 7 cm, 3...
 • Ponieważ podczas łowienia karpi trzeba wyrzucać ciężkie podstawowe montowanie, często dochodzi do splątania...

Wysięgnik antysplątaniowy może mieć długość do 30 centymetrów, w zależności od sposobu montażu. Zwłaszcza długie bomy mają tendencję do stawania pod wodą, ponieważ powietrze nie może łatwo uciec z małej rurki. Dlatego niektórzy wędkarze zmodyfikowali wysięgnik i wynaleźli tak zwany ważony wysięgnik antysplątaniowy, który przynajmniej na jednym końcu ma dodatkowy miniaturowy ciężar, aby rurka nie mogła się wyprostować w wodzie.

Obszary zastosowania Anti-Tangle-Boom

Tego typu rig możesz wykorzystać do łowienia z dna – nie musisz łowić konkretnie karpi. W końcu kto lubi łowić z poplątanymi wierzchowcami? Przy okazji, rurka nie ma żadnego lub przynajmniej bardzo mały wpływ na tarcie na żyłce wędkarskiej, dlatego ryba zwykle nie zauważy zwiększonego oporu przy jej ściąganiu. Rurki te stosuje się również do łowienia na feedera.