Dlaczego nie powinno zabraknąć dobrych boilie topperów

Bez stoperów boilie nie mogą być prawidłowo przymocowane do włosa. Z tego powodu wielu karpiarzy sięga po boilie stoppery kupione w sklepie z artykułami wędkarskimi. W zasadzie jest to dobra decyzja. W końcu małe stopery są niezwykle praktyczne, a także niedrogie. Nie ma więc nic przeciwko ich kupowaniu.

Jednak są też wędkarze, którzy widzą sprawę inaczej. Niektórzy wędkarze są zdania, że nie ma sensu płacić kroci za małe plastikowe elementy. Dlatego świadomie sięgają po inne produkty jako alternatywę. To również nie jest problem. W końcu istnieje mnóstwo narzędzi, które również można wykorzystać do mocowania przynęty.

Gumki i patyczki

Na przykład możliwe jest po prostu pocięcie gumowego pierścienia. Odciąć małe kawałki, które mają około jednego centymetra długości. Nie ma prostszego i tańszego sposobu na wykonanie własnych topperów do boilie. Możliwe jest również odłamanie małych patyczków z roślin lub użycie solidnych patyczków roślinnych. Jeśli się je odpowiednio wygnie, to również trzymają się bardzo dobrze.

Bestseller No. 1
30 szt. przystawek do włosów Boilie Przynęta Stoppery Boilie Extender Karpia Sprzęt wędkarski Akcesoria do Gotowców Pellet Mięso Kukurydza 3 x 6 mm 7 x 6 mm 11 x 6 mm
  • Opakowanie zawiera 30 sztuk przystanków na przynęty, wystarczających do użycia przez długi czas. Dostępne są 3...
  • Korki do gotowania są wykonane z tworzywa sztucznego, mocne i trwałe, mogą być używane przez długi czas.
  • Skutecznie zapobiega wypadaniu przynęty z linii i mocno trzyma przynętę w miejscu.

To, jak ktoś ostatecznie zdecyduje, jest kwestią jego osobistego gustu. Są na przykład wędkarze, którzy podczas łowienia karpi nie mają ochoty na szukanie odpowiednich pomocy w naturze. Zamiast samodzielnie budować stopery, sięgają po gotowe stopery ze sklepu wędkarskiego. To też jest w porządku, bo często mała sztuczna płytka zawierająca setki stoperów kosztuje nie więcej niż jedno euro.

Przy tak niskich cenach w zasadzie nie ma znaczenia, co się wybierze. Jedynie z punktu widzenia ochrony środowiska sensowne byłoby zrezygnowanie z plastikowych lub gumowych stoperów i zamiast tego poleganie na łodygach roślinnych do mocowania przynęt karpiowych na haku boilie. Jeśli zostaną one pozostawione w wodzie, szybko rozłożą się w ekologiczny sposób.