Dlaczego czapka lub kapelusz wędkarski jest zawsze przydatny

Jeśli chodzi o nakrycia głowy, to każdy wędkarz ma swój indywidualny gust. Faktem jest, że czasem nie ma innej możliwości i po prostu trzeba chronić głowę. Jeśli łowisz przez kilka godzin w ulewnym deszczu i niskich temperaturach bez nakrycia głowy, możesz szybko się przeziębić lub nawet naprawdę zachorować. Dlatego sensowne jest konkretne zabezpieczenie własnej głowy.

Większość wędkarzy sięga w takich przypadkach po czapkę. Dobrą ochronę zapewnia zwykła czapka wędkarska, która zakrywa również uszy. Często stosuje się czapki marynarskie, bo są dobre i tanie. W połączeniu z kapturem (na przykład kapturem wysokiej jakości kurtki do brodzenia) można uzyskać pierwszorzędną ochronę. Nawet deszcz nie może w takim przypadku przeniknąć przez czapkę.

Jednak nie każdy wędkarz chce nosić czapkę czy nawet kaptur. Niektórzy wolą nosić czapkę. Zasadniczo nie ma w tym nic złego. W zależności od pogody, czapka wędkarska może być nawet niezwykle praktyczna. W lekkim deszczu lub nawet w silnym słońcu kapelusze są ogromnie pomocne: zapewniają idealną ochronę głowy.

Bestseller No. 1
Pentagon Babylon Boonie Hat, Woodland, L
  • Obchodzący, podwójny pasek do materiału maskującego
  • Wyściółka wewnętrzna z siateczki w pomarańczowym kolorze sygnałowym
  • Regulowany pasek pod brodę Paracord
Bestseller No. 2
Columbia Kapelusz unisex, Bora Bora Booney
  • Odprowadzający wilgoć, szybko schnący kapelusz cachalot, Zakrywa głowę i szyję
  • Nylonowa wstawka z oddychającą opaską Omni-Wick
  • Unikatowa, duża osłona szyi, pozwalająca na wielodniowe wędrówki w ostrym słońcu

Wiele czapek wchodzi w grę jako czapki wędkarskie

Jeśli chcesz kupić kapelusz jako nakrycie głowy do wędkowania, jesteś rozpieszczony wyborem. Obecnie na rynku jest niezliczona ilość kapeluszy. To, jak ktoś decyduje w tej kwestii, zależy od kilku czynników. Na przykład, jeśli chcesz nosić kapelusz dla ochrony przed słońcem, możesz zdecydować się na stosunkowo lekki model. Jeśli natomiast chce się go nosić jako ochronę podczas umiarkowanie silnego deszczu, kapelusz musi być nieco cięższy, a także wysokiej jakości, aby nadawał się do użytku.

Przy okazji, jest wielu wędkarzy, którzy nie noszą kapeluszy dla ochrony przed warunkami atmosferycznymi czy ze względów modowych, ale dlatego, że chcą chronić swoje zdrowie. Dotyczy to zwłaszcza wędkarstwa muchowego. Niejednokrotnie zdarzało się, że wędkarze podczas łowienia na muchę doznawali kontuzji, ponieważ muchy uderzały w ich głowy, a następnie się zaczepiały. Aby chronić oczy, warto nosić okulary z polaryzacją.

Czapki wędkarskie są pomocne w walce z zimnem

W niskich temperaturach, jak również podczas długotrwałego deszczu, generalnie zaleca się ochronę głowy. Dobra czapka to dobry sposób na zapobieganie przeziębieniom, dlatego każdy wędkarz powinien ją mieć. Dobra odzież wędkarska to nie tylko kurtka i spodnie, ale także czapka, a może nawet rękawiczki.

Teraz w ofercie handlowej jest niezliczona ilość czapek. Jednak nie wszystkie z tych czapek nadają się do wędkowania. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu na rozejrzenie się. Własna głowa z pewnością Ci za to podziękuje.

Ważne jest, aby głowa nie traciła ciepła

Przede wszystkim chodzi o faktyczną ochronę cieplną. Zawsze dobrze jest, jeśli czapki zakrywają głowę tak całkowicie, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że powinny być również możliwe do przeciągnięcia przez uszy. W zasadzie to jest najważniejsze zadanie: uszy powinny być chronione przed zimnym wiatrem. Powinny też być wygodnie dopasowane – noszenie zbyt ciasnych czapek może więc z czasem przyprawić o ból głowy. Ważny jest również materiał. Nie powinien być on zbyt cienki. Grube materiały są cieplejsze, a także dłużej zatrzymują deszcz. Należy jednak wziąć pod uwagę, że większość czapek wędkarskich nie jest wodoodporna przez kilka godzin. Jeśli łowisz w deszczu przez dłuższy czas, powinieneś założyć kurtkę wędkarską z niezawodnym kapturem.

Kapelusze i czapki dostępne są nie tylko w sklepach wędkarskich

Gdzie najlepiej kupić czapkę lub kapelusz wędkarski to pytanie, na które trudno odpowiedzieć. Ostatecznie każdy wędkarz musi sam stwierdzić, gdzie chce dokonać zakupu. Niektórzy wędkarze znajdą w sklepie wędkarskim to, czego szukają, a inni nie. Zasadniczo niekoniecznie trzeba kupować w sklepie wędkarskim. Często również w sklepach z odzieżą myśliwską można znaleźć szeroki wybór pięknych i przede wszystkim wysokiej jakości kapeluszy. Swoją drogą, takich sprzedawców można znaleźć nie tylko lokalnie. Ładny wybór można znaleźć również w internecie lub w sklepach internetowych.