Bezpiecznie na wodzie dzięki łodzi pontonowej

Stosunkowo długo trwało, zanim łódź brzuszna zadomowiła się w Niemczech. Wprawdzie jeszcze stosunkowo niewielu wędkarzy wypływa na wodę z taką łodzią, ale przynajmniej ich liczba znacznie wzrosła. Ogólnie rzecz biorąc, zainteresowanie znacznie wzrosło. Jednocześnie wędkarze są otwarci na nowe trendy. Nic dziwnego, że niektórzy wędkarze myślą o zakupie łodzi pontonowej jako alternatywy.

Łodzie te są jeszcze stosunkowo mało znane, choć bardzo przydatne jako łodzie wędkarskie. Szczególnie w USA i Wielkiej Brytanii łodzie te stają się coraz bardziej popularne. Ponieważ są one teraz dostępne również w Niemczech, ich dystrybucja może wzrosnąć w najbliższych latach.

Co sprawia, że łódź pontonowa jest tak interesująca

Teraz niektórzy wędkarze z pewnością będą chcieli wiedzieć, dlaczego może warto wyruszyć w podróż łodzią pontonową. Odpowiedź jest prosta: łodzie te dostępne są w stosunkowo kompaktowej konstrukcji i są tylko nieco większe od łodzi brzusznej. Charakteryzują się tym, że posiadają dwa pontony. Są to dwa pojemniki, które wypierają wodę i ostatecznie podtrzymują łódź. Dwa pontony są niesamowicie stabilne w wodzie, co jest wielką zaletą, zwłaszcza przy falach. Dodatkowo nośność jest ponadprzeciętna, co pozwala na przewożenie większego sprzętu.

Ogólnie rzecz biorąc, łodzie pontonowe są uważane za bardzo odporne. Pontony są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego lub GRP, dzięki czemu są bardzo odporne. Ze względu na silniejszą wyporność wędkarze siedzą dość wysoko. Cieszą się Państwo lepszym przeglądem wody, a jednocześnie dzięki podwyższonej pozycji siedzącej można osiągnąć większą odległość rzutów. Ponadto łodzie te można stosunkowo łatwo wyposażyć w akcesoria.

Tylko kilka sklepów wędkarskich ma w swojej ofercie te łodzie.

Jeśli jednak chcesz udać się do najbliższego sklepu wędkarskiego i kupić taką łódkę lub wypożyczyć ją na próbę, nie będzie to łatwe. Jak już wspomniano, stopień dystrybucji nie jest jeszcze tak duży. W niejednym sklepie wędkarskim obsługa może nawet nie wiedzieć, jaka to jest łódź wędkarska.

Mimo to, możliwe jest zdobycie takich łodzi w rozsądnej cenie. Kilku producentów jest obecnie obecnych również w Niemczech i sprzedaje swoje produkty online. Obecnie istnieje kilka sklepów internetowych, z których niektóre oferują nawet znaczny wybór łodzi. W związku z tym należy zauważyć, że zainteresowani wędkarze powinni zwracać uwagę nie tylko na ceny łodzi. Oczywiście miło jest, gdy łódź można kupić tanio. Ale jakość zawsze powinna być na pierwszym miejscu, w końcu chcesz doświadczyć wystarczającego bezpieczeństwa i wysokiego poziomu komfortu na wodzie.