Wykorzystanie larw muchówek jako przynęty podczas połowów

Doświadczeni wędkarze doskonale wiedzą, że ryby spokojne wcale nie są takie spokojne, albo że generalnie stronią od pokarmów mięsnych. To, że nie jedzą innych ryb nie oznacza, że inny pokarm żywy nie stanowi dla nich problemu. Wręcz przeciwnie – dostępne w ten sposób białko sprawia, że wiele ryb zwraca uwagę na przynęty zawierające mięso.

Dlatego wędkarze, którzy łowią w zasadzie tylko na kukurydzę lub ciasto, nie powinni się dziwić, że regularnie przegrywają z innymi tyczkarzami. Przynęty takie jak robak czy larwa często prowadzą do sukcesu. To samo dotyczy larw komarów, które niestety są zbyt rzadko stosowane. A przecież te przynęty mają w sobie to coś: w połączeniu z odpowiednią prezentacją łowią niesamowicie dobrze.

Larwy komarów można kupić w sklepach wędkarskich

Niektórzy zainteresowani wędkarze mogą teraz założyć, że mówimy o typowych larwach muszek. Latem larwy tych owadów można znaleźć głównie w kałużach lub w beczkach po deszczu. Faktem jest, że larwy te również mogą być wykorzystywane do połowów. Jednak ze względu na to, że są one tak małe, niezwykle trudno jest je przynęcić. Dlatego też doświadczeni spearfisherzy uciekają się do innych larw.

Bestseller No. 1
Gardigo 2 w 1 pułapka na musy i łopatka do obracania, zestaw 4 sztuk z lampką solarną I lampa LED zwabia wysiłek i pomaga napełnić ją luktoff I do zastosowań w pomieszczeniach i na zewnątrz
  • ✅ Rozwiązanie 2 w 1: materiał Wenlock przyciąga osy w ciągu dnia i lampa LED eliminuje komary w nocy. Idealne...
  • ✅ Delikatny: jako środek do lupy można zwabić wodę cukrową, piwo lub sok owocowy (np. sok jabłkowy lub sok...
  • ✅ Solarna dioda LED: ładowana jest w ciągu dnia światłem słonecznym, które wieczorem zasila niebieską diodę...

Dobre sklepy wędkarskie sprzedają larwy komarów, które są szczególnie duże. Bywają one również nazywane larwami komara olbrzymiego. Ich cechą charakterystyczną jest długi, a zarazem bardzo smukły kształt oraz bardzo czerwonawe ubarwienie. Zanęty te idą w sam raz na ryby spokojnego żeru, takie jak leszcz czy karp, dlatego nie powinno ich zabraknąć w pudełku zanętowym.

Tylko w nielicznych przypadkach warto zająć się tutaj własną hodowlą. Większość wędkarzy dobrze jest po prostu kupić zanętę w sklepie wędkarskim. Jeśli nie jest to możliwe (zwłaszcza mniejsze sklepy nie zawsze mają w ofercie larwy), można je również zamówić. W rzeczywistości istnieje obecnie wiele sklepów internetowych, które specjalizują się w przynętach wędkarskich. Szczególnie jeśli poszukujemy nietypowych przynęt, warto wybrać sklep z przynętami lub przejrzeć ich asortyment. Duży wybór i atrakcyjne ceny mówią same za siebie.

Zanęty wcale nie są trudne

Trzymając po raz pierwszy w rękach larwy, niektórzy wędkarze zastanawiają się, jak najlepiej je zanęcić lub przymocować do haczyka wędkarskiego. Niektórzy próbują na przykład użyć igły do przynęt. Jednak larwy te są po prostu zbyt wąskie dla większości igieł zanętowych. Dlatego też powszechnie stosuje się klasyczne nabijanie ich na jeden koniec haczykiem. Haki na robaki lub larwy pomagają podnieść kilka larw i pewnie je zamocować. Jeśli następnie dodamy kilka larw do zanęty lub odpowiedniej mieszanki paszowej, miejmy nadzieję, że nic nie powinno stanąć na drodze do sukcesu.