Wybór właściwej przynęty na liny

Lin jest rybą, na którą zdecydowało się tylko stosunkowo niewielu wędkarzy. Można by pomyśleć, że mięso nie jest przekonujące i dlatego wędkarze trzymają się z dala od tej ryby. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Jest to przecież pyszna ryba jadalna. Problem w tym, że nie tak łatwo ją złowić.

W praktyce bardzo rzadko zdarza się, aby lin przypadkowo wylądował na haczyku. Aby odnieść sukces trzeba łowić specjalnie na te ryby. Ale właśnie to jest dla wielu wędkarzy trudne: często próbują tylko przez krótki czas, ale ponieważ nie ma sukcesu, ponownie koncentrują się na innych rybach, co w zasadzie jest wielką szkodą. Ponieważ w połączeniu z odpowiednią przynętą i skoordynowanym mocowaniem jest całkiem możliwe złowienie tych ryb.

Bestseller No. 1
Robaki kompostujące / robaki ogrodowe / robaki przeciwdeszczowe 0,5 kg
  • 500 g robaków (bez gleby) – 550 sztuk w opakowaniu
  • Doskonałe robaki kompostujące.
  • Idealnie nadaje się do ogrodu

Liny kąsają bardzo ostrożnie

Jest jeden główny powód, dla którego ryby te nie są tak łatwe do odhaczenia. Jest to ich wojowniczość: jeśli pokarm wydaje im się podejrzany, nie zjedzą go. Ryby bardzo dokładnie sprawdzają przynętę. Jeśli wydaje im się ona dziwna, powstrzymują się od wzięcia przynęty.

Dlatego właśnie montaż jest najważniejszym czynnikiem. Podstawową zasadą jest stosowanie bardzo cienkich haczyków a także cienkich żyłek przyponowych. Haczyk musi być również dobrze osadzony w przynęcie. Tylko przy prawidłowym nęceniu ryby będą gryzły.

Jeśli chodzi o samą przynętę to warto wybrać robaka. Robak wędkarski jest klasyczną przynętą używaną do połowu linów. Ważne jest, aby przynętę podawać na dnie. Lin jest rybą, która żeruje głównie na dnie. Dlatego często zdarza się, że dżdżownica, czerwony robak lub robak gnojowy opadają na dno wody. Duże liny można również złowić na robaka rosochatego, ale upewnij się, że w wodzie znajdują się takie okazy, jeśli używasz tej przynęty.

Prezentowanie przynęty na liny za pomocą zanęty lub spławika

Ponieważ przynęta jest prezentowana na dnie, nie musisz koniecznie używać zanęty. Jest to możliwe, ale można również łowić na spławik. Spławik nie powinien jednak oferować przynęty linowej pływającej, lecz pozwolić jej tonąć na całej długości. Sygnalizacja brania jest więc opóźniona, ale jest to ważne, aby ryba mogła w spokoju zbadać przynętę. Jeśli ryba poczuje opór, na przykład ze strony spławika, może szybko odwrócić się i poszukać innego pokarmu.