Użyj pasikonika jako przynęty

Nie zawsze wszystko idzie tak jak byśmy chcieli na wodzie. Zdarzają się dni, kiedy ryby po prostu nie chcą brać. Po wypróbowaniu wszystkich przynęt, czasami zaczynamy szukać przynęt bezpośrednio na wodzie, w nadziei, że będą one skuteczne. Nic więc dziwnego, że wielu wędkarzy zaczęło łapać koniki polne i zawieszać je na haczykach wędkarskich.

Teraz często mówi się, że można całkiem dobrze łowić na pasikoniki i koniki polne. Jednak wielu wędkarzy musi przyznać, że jeszcze nie próbowało tej przynęty. Szybko pojawia się pytanie, czy to rzeczywiście prawda.

Konik polny łowi

Ogólnie rzecz biorąc, konik polny rzeczywiście może być stosowany jako przynęta. Na tę przynętę można złowić różne ryby. W związku z tym wędkarz może zaryzykować i zaczepić tę przynętę. Przy odrobinie szczęścia nie trzeba będzie długo czekać, aż ryba go złapie.

Bestseller No. 1
Tetra ReptoDelica Grasshoppers karma dla żółwi – naturalna karma z suszonych koników polnych, puszka 250 ml
71 Recenzje
Tetra ReptoDelica Grasshoppers karma dla żółwi – naturalna karma z suszonych koników polnych, puszka 250 ml
  • Smaczne smakołyki dla urozmaiconej diety żółwi wodnych
  • Koniki polne są bogate w białko dla optymalnego wzrostu
  • Jest to karma uzupełniająca, którą można karmić kilka razy w tygodniu dodatkowo do Tetra ReptoMin

Nie należy jednak robić sobie zbyt dużych nadziei. Koniki polne i szarańcza są bardzo specyficznym rodzajem przynęty, a ich sukces zależy w dużej mierze od wody, w której łowimy i warunków pogodowych. Jeśli na danym akwenie jest dużo tych zwierząt, to częściej zdarza się, że spadają one na powierzchnię wody i stają się przynętą. Wtedy ryby również ją chwytają. Jeśli natomiast zabierze się te przynęty na zbiornik wodny, gdzie nie występują one w naturze, to najczęściej nie uda się ich złowić.

Łowiąc na koniki polne trzeba być cierpliwym

Jeśli chodzi o łowienie na przynęty owadzie, trzeba być cierpliwym. Nie jest tak, że ryby po prostu podnoszą się i natychmiast biorą przynętę. Choć rzeczywiście zdarzają się pstrągi, lipienie, karpie i kilka innych ryb, które pobierają przynęty owadzie z powierzchni wody, jest to stosunkowo rzadkie. Większość wędkarzy muchowych może to potwierdzić aż za dobrze. Tak zwane wynurzenie ryb ma miejsce często tylko w godzinach wieczornych i to często bardzo krótko. W tym czasie prezentacja przynęty może być opłacalna.

Dlatego też należy zawsze zachować ostrożność, gdy niektórzy wędkarze mówią o cudownej przynęcie. Rzeczywiście możliwe jest, że przynęta łowi naprawdę dobrze, ale sukcesów może być równie mało. Nie należy więc stawiać sobie zbyt wysokich oczekiwań, a także często próbować. Z czasem może się to udać.