Te przynęty na trocie dobrze łowią

Troć wędrowna to ryba, którą odkrywa coraz więcej wędkarzy. Ponieważ nie każdy miłośnik wędkarstwa mieszka nad morzem lub w jego pobliżu, często próbują oni złowić te ryby na wakacjach. Nie zawsze jednak im się to udaje: Z powodu braku doświadczenia trocie często pozostają w morzu niezłapane.

W zasadzie zaczyna się to już od wyboru przynęty. Troć jest rybą drapieżną: jeśli próbujesz ją łowić na spławik i naturalną przynętę, nie będziesz miał łatwego zadania. Chociaż możliwe jest złowienie troci na naturalne przynęty, szanse są generalnie dużo większe, jeśli zdecydujemy się na łowienie na spinning.

Szczególnie popularne są błystki obrotowe

Większość wędkarzy łowiących trocie decyduje się na błystkę. Sklepy wędkarskie oferują nawet specjalne trociowe błystki wahadłowe. Są to małe i przede wszystkim bardzo wąskie przynęty wahadłowe, które mają stosunkowo dużą akcję w wodzie.

Bestseller No. 1
Wskaźniki Eecoo 47G Srebrny Rzucanie Są Przynęty W Połowach Troci Trout Zander Z Tym Migacz Bardzo Dalekich Rzutów Możliwe Przynęty Metalowe Streamer
  • ❤ Materiał premium: Wabika wędkarska jest wykonana z wysokiej jakości metalu, który jest trwały i nie ulega...
  • ❤ Funkcja: tworzy realistyczne ruchy pływania w wodzie i szybkie nurkowanie w wodzie. Świetnie nadaje się do...
  • ❤ Wędkarstwo: szybkie zlewanie, niezwykle dobre wyważenie, waga jest równomiernie rozłożona do długiego...
Bestseller No. 2
Robak wędkarski, 50 sztuk miękkich plastikowych przynęt, przynęty na jesiotra Bass Troć, przynęta na ryby na pstrąga słonowodne Bluegill Bass Pike Słodkowodna Realistyczna przynęta na
  • ✳Sukces w połowach bez wysiłku: Zaprojektowany, aby przyciągnąć szeroką gamę ryb, poprawia efektywność...
  • ✳Łatwa przenośność: ten robak wędkarski, zaprojektowany z myślą o wyprawach wędkarskich na krótkie i długie...
  • ✳Wiele zastosowań: Nasz robak wędkarski jest koniecznością w pudełku ze sprzętem każde wędkarza. Je...

Istnieje prosty powód, dla którego ludzie głównie padają na flashery: dzięki ich znacznej masie, która jest znacznie większa niż w przypadku wielu innych sztucznych przynęt, flasherem pstrągowym można rzucać stosunkowo daleko. Jest to ogromna zaleta, zwłaszcza dla wędkarstwa morskiego. Zwłaszcza, gdy nie ma możliwości łowienia z łodzi, przynęty sztuczne pozwalające na przyzwoitą odległość rzutu są zaletą. Dzięki brodzeniu (w połączeniu z noszeniem odpowiedniej odzieży do brodzenia) możliwe jest głębsze wniknięcie w wodę i tym samym dalsze zwiększenie szans na złowienie ryby.

Przynęty na trocie podczas łowienia na muchę

Inną opcją jest łowienie na muchę. Teraz nie ma tak wielu wędkarzy, którzy mają doświadczenie w używaniu wędek muchowych i kołowrotków muchowych, co jest szkodą, gdy przyjrzeć się temu bliżej. Podczas łowienia troci na muchę, używa się streamerów. Rzuca się je z linką muchową, a następnie wrzuca do środka.

Odpowiednie przynęty można dostać stosunkowo tanio w sklepach wędkarskich. Nowicjusze powinni pamiętać, że wędkarstwo morskie wymaga stosunkowo ciężkiego sprzętu. Kto wybiera się na wybrzeże z lekką wędką muchową klasy 5 będzie miał trudności z zarzuceniem przynęty i bezpiecznym zacięciem ryby. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy przewodnika, który pomoże zlokalizować pstrągi i odpowiednio zaprezentować przynęty.