Te przynęty działają na golce

Golec zwyczajny jak i pstrąg potokowy to ryby, które fascynują wielu wędkarzy. Jednak tylko nielicznym wędkarzom udało się złowić tego łososiowatego. W każdym razie ich udział jest stosunkowo niewielki i w większości przypadków były to raczej przypadkowe połowy podczas łowienia pstrągów. Ponieważ jednak golec jest smaczną, szlachetną rybą, wielu wędkarzy chciałoby go złowić i dlatego zastanawia się jak to zrobić.

Łowienie golców nie jest takie proste. Jeśli chodzi o pokarm, to pokrywa się on z pokarmem innych ryb. Jeśli na przykład w wodzie są pstrągi (czy to tęczowe, czy to potokowe), to można się spodziewać, że będą brały. Jednak mało któremu wędkarzowi to przeszkadza.

Liczne przynęty wchodzą w grę

Zakres przynęt, którymi można łowić golce jest w rzeczywistości bardzo szeroki i znacznie przekracza szacunki większości wędkarzy. W grę wchodzą liczne przynęty wędkarskie. Zasadniczo można zorientować się na przynęty pstrągowe, które są równie przydatne do połowu golców.

Bestseller No. 1
FISHN SPINNYone zestaw – długość: 6 cm – waga: 6,5 g, zestaw spinnerkowy – przynęta do wędkowania pstrągów, okoni i char (3x)
 • PlenTree Zestaw FISHN SPINNYone - długość: 6 cm - Waga: 6,5 g
 • ☛ Obracająca się metalowa tarcza spinner's jest dodatkową atrakcją dla ryb, a także kolorowa główka z piórami...
 • Z ostrymi i mocnymi trzyczakami i sztabami do łowienia pstrągów, okoni i char
Bestseller No. 2
BETOY przynęty na pstrągi zestaw pstrągów, 12 sztuk łyżek do pstrągów zestaw łyżek pstrągów, 3 g łyżki pstrągów, błyskacze pstrągów, przynęty na pstrągi, char i okonie - idealne do wędkowania spinningowego
 • ✯ROZMIAR: Waga przynęty na pstrągi wynosi 3 g, rozmiar wynosi około 30,56 x 14, a grubość wynosi około 1,2 mm,...
 • ✯Wysoka czułość gryzienia: Łyżka do pstrągów z przyciągającym wzrok ostrzem do pstrągów i przynętą na...
 • Wysokiej jakości Łyżki do pstrągów: Każda łyżka pstrąga w pudełku na przynęty jest wyposażona w ostry...
Bestseller No. 3
Uilita 40PCS Handmade Fishing Lures Kits Set Topwater Soft Baits Biomimetic Flies Lures (Color : Black, Size : One-Size(16mm))
 • 1,40PCS/BOX
 • 2,Handmade Biomimetic Flies
 • 3,Advanced biomimetic materials that easily provoke the aggressiveness of fish
Bestseller No. 4
Luya Fishing Lures, twarde woblery Twarde przynęty na zewnątrz do wędkowania
 • Odległość rzutu jest bardzo ważna przy łowieniu z brzegu. Kompaktowy kształt korpusu pomaga zapewnić najlepszą...
 • Jest zabezpieczony antykorozyjnie i antykorozyjnie. Jest mocny i trwały. Ciało ryby jest sprasowane w jeden korpus, a...
 • Centralnie wyważona konstrukcja przynęty wyzwala drapieżny charakter ryby i łatwość jej użycia.
Bestseller No. 5
MOONJUAN 4 section tuna lure Swimbait 15cm 31g Fishing lures Hard Jointed Bass Fishing Lures for Saltwater and Freshwater (Color : 379)
 • 3D holographic eyes and verisimilar body make it a life like fish, Brilliant colors and realistic crankbait with...
 • opwater Fishing Lure, bionic fish body with 3D lifelike eyes, life-like swimming action, easily provoke fish to bite...
 • Durable ABS construction make it rigged with sharp treble hooks which makes it a powerful catching tool,topwater fishing...

Jeśli chodzi o naturalne przynęty, łowienie na przynęty jest dobrym pomysłem. Przynajmniej jeśli celujemy w większe okazy, to taka przynęta jest dobrym wyborem. Nie można zapominać, że golec jest rybą drapieżną. Idealne są ryby przynętowe, które mają maksymalnie osiem do dziesięciu centymetrów długości. Ale pierwszorzędną naturalną przynętą są również larwy pszczół lub ćmy woskowej. To samo dotyczy klasycznych larw wędkarskich i robaka, które również można zaprezentować. Jeśli chodzi o ciasto pstrągowe, to jednak opinie są różne. Niektórzy wędkarze twierdzą, że mają z nim dobre doświadczenia, a inni nie. W końcu wszystko zależy od konkretnej wody.

Jeśli chodzi o przynęty sztuczne, to spektrum jest również stosunkowo szerokie. Do połowu tej drapieżnej ryby nadają się przede wszystkim twistery i małe gumowe rybki. Można również stosować błystki i mniejsze wtyczki (mini i pstrągowe). Na większych jeziorach można również zastosować trolling. Podczas trollingu jako przynęty sztuczne można stosować np. małe wahadłówki trollingowe.

Głębokie podawanie przynęt na golenie

Oferując te wszystkie przynęty należy pamiętać, że golce (golce arktyczne i pstrągi potokowe) przebywają naprawdę głęboko w wodzie. Jeśli zaoferujesz przynęty ze spławikiem w górnej części wody, prawdopodobnie będziesz miał małe szanse na złowienie jednej z tych drapieżnych ryb. Te łososiowate są rzeczywiście bardzo głęboko, dlatego warto oferować przynęty naturalne na dnie.

Podczas łowienia na spinning ważne jest, aby osiągnąć głębokość poprzez wybór odpowiedniej przynęty. Na przykład twistery można opuścić na dno. W przypadku błystek potrzeba wyczucia lub pewnego doświadczenia w prezentacji przynęt, aby prezentacja była udana.