Te przynęty działają na golce

Golec zwyczajny jak i pstrąg potokowy to ryby, które fascynują wielu wędkarzy. Jednak tylko nielicznym wędkarzom udało się złowić tego łososiowatego. W każdym razie ich udział jest stosunkowo niewielki i w większości przypadków były to raczej przypadkowe połowy podczas łowienia pstrągów. Ponieważ jednak golec jest smaczną, szlachetną rybą, wielu wędkarzy chciałoby go złowić i dlatego zastanawia się jak to zrobić.

Łowienie golców nie jest takie proste. Jeśli chodzi o pokarm, to pokrywa się on z pokarmem innych ryb. Jeśli na przykład w wodzie są pstrągi (czy to tęczowe, czy to potokowe), to można się spodziewać, że będą brały. Jednak mało któremu wędkarzowi to przeszkadza.

Liczne przynęty wchodzą w grę

Zakres przynęt, którymi można łowić golce jest w rzeczywistości bardzo szeroki i znacznie przekracza szacunki większości wędkarzy. W grę wchodzą liczne przynęty wędkarskie. Zasadniczo można zorientować się na przynęty pstrągowe, które są równie przydatne do połowu golców.

Bestseller No. 1
FISHN SPINNYone zestaw – długość: 6 cm – waga: 6,5 g, zestaw spinnerkowy – przynęta do wędkowania pstrągów, okoni i char (3x)
 • PlenTree Zestaw FISHN SPINNYone - długość: 6 cm - Waga: 6,5 g
 • ☛ Obracająca się metalowa tarcza spinner's jest dodatkową atrakcją dla ryb, a także kolorowa główka z piórami...
 • Z ostrymi i mocnymi trzyczakami i sztabami do łowienia pstrągów, okoni i char
Bestseller No. 2
BETOY przynęty na pstrągi zestaw pstrągów, 12 sztuk łyżek do pstrągów zestaw łyżek pstrągów, 3 g łyżki pstrągów, błyskacze pstrągów, przynęty na pstrągi, char i okonie - idealne do wędkowania spinningowego
 • ✯ROZMIAR: Waga przynęty na pstrągi wynosi 3 g, rozmiar wynosi około 30,56 x 14, a grubość wynosi około 1,2 mm,...
 • ✯Wysoka czułość gryzienia: Łyżka do pstrągów z przyciągającym wzrok ostrzem do pstrągów i przynętą na...
 • Wysokiej jakości Łyżki do pstrągów: Każda łyżka pstrąga w pudełku na przynęty jest wyposażona w ostry...
Oferta: -10%Bestseller No. 4
Berkley Pulse Realistic Roach Flash - Soft Rubber fishing lures with spinner blade tail and razor sharp hooks. Lures for fishing for perch, zander, pike and bass. Ready to fish spinning lures.
 • Our predator fishing experts have selected great catching colors of the super realistic Pulse Realistic Roach Flash Shad...
 • This roach shape fishing lure mimics the swimming action of a wounded roach, with a unique swimbait motion and a very...
 • Next to replicating the 3D natural body shape of one of the most common European baitfish, Pulse Realistic lures feature...
Bestseller No. 5
Zestaw 14 przynęt wędkarskich, wobler, przynęty typu crankbaits z haczykiem, twarda przynęta na słoną wodę, słodkowodne, pstrągi, okonie, łososia, wędkowanie, okonia, przynęty na okonie, symulację
 • Dźwięk we wnętrzu: przynęty te są wyposażone w unikalny rytmiczny dźwięk wewnątrz, dzięki czemu przynęty...
 • Żywe ruchy pływania: przynęty do pływania wykone z niewiarygodną dbałością o szczegóły i jwyższą jakość...
 • Żywe kolory: przynęty wędkarskie są pięknie kolorowe, przynęty zapewniają zaawansowaną autentyczność, której...

Jeśli chodzi o naturalne przynęty, łowienie na przynęty jest dobrym pomysłem. Przynajmniej jeśli celujemy w większe okazy, to taka przynęta jest dobrym wyborem. Nie można zapominać, że golec jest rybą drapieżną. Idealne są ryby przynętowe, które mają maksymalnie osiem do dziesięciu centymetrów długości. Ale pierwszorzędną naturalną przynętą są również larwy pszczół lub ćmy woskowej. To samo dotyczy klasycznych larw wędkarskich i robaka, które również można zaprezentować. Jeśli chodzi o ciasto pstrągowe, to jednak opinie są różne. Niektórzy wędkarze twierdzą, że mają z nim dobre doświadczenia, a inni nie. W końcu wszystko zależy od konkretnej wody.

Jeśli chodzi o przynęty sztuczne, to spektrum jest również stosunkowo szerokie. Do połowu tej drapieżnej ryby nadają się przede wszystkim twistery i małe gumowe rybki. Można również stosować błystki i mniejsze wtyczki (mini i pstrągowe). Na większych jeziorach można również zastosować trolling. Podczas trollingu jako przynęty sztuczne można stosować np. małe wahadłówki trollingowe.

Głębokie podawanie przynęt na golenie

Oferując te wszystkie przynęty należy pamiętać, że golce (golce arktyczne i pstrągi potokowe) przebywają naprawdę głęboko w wodzie. Jeśli zaoferujesz przynęty ze spławikiem w górnej części wody, prawdopodobnie będziesz miał małe szanse na złowienie jednej z tych drapieżnych ryb. Te łososiowate są rzeczywiście bardzo głęboko, dlatego warto oferować przynęty naturalne na dnie.

Podczas łowienia na spinning ważne jest, aby osiągnąć głębokość poprzez wybór odpowiedniej przynęty. Na przykład twistery można opuścić na dno. W przypadku błystek potrzeba wyczucia lub pewnego doświadczenia w prezentacji przynęt, aby prezentacja była udana.