Przynęty te szczególnie dobrze sprawdzają się na pstrągi tęczowe

Nie powinno być wątpliwości, że pstrąg to ryba, którą my wędkarze lubimy najbardziej. Dzieje się tak głównie dlatego, że ryba ta jest tak łatwa w przygotowaniu, a jej mięso smakuje wyjątkowo wybornie. Jednak duch bojowy pstrąga to również czynnik, który ma wpływ na wędkarzy. Nic więc dziwnego, że jest stosunkowo wielu wędkarzy, których w weekendy ciągnie na stawy pstrągowe i jeziora pstrągowe.

Tam najczęściej łowią oni pstrąga tęczowego. W rzeczywistości ryba ta nie występuje w naszych wodach, ale zarybienia zabezpieczają jej zasoby. Ponieważ większość wód przeznaczonych do połowu tego gatunku jest stosunkowo dobrze zarybiona, nie jest trudno złowić pstrąga. Zwłaszcza pstrąg tęczowy jest łatwy do złowienia.

Dobre przynęty na pstrągi łowią lepiej

Niemniej jednak zdarza się nie raz, że niejeden wędkarz wraca do domu jak krawiec mimo dobrego zarybienia. Takie przypadki zdarzają się raz po raz, ponieważ stosowana jest niewłaściwa przynęta. Jest sporo wędkarzy, którzy stosują niewłaściwe przynęty do połowu pstrąga tęczowego. Nie ma się więc co dziwić, że łowienie nie idzie najlepiej.

Przede wszystkim jako zanęta pstrągowa szczególnie często stosowana jest kukurydza wędkarska oraz ciasto pstrągowe (które kupuje się gotowe w słoiku). Jednak po bliższym przyjrzeniu się, przynęty te są tylko drugorzędne. Pstrąg jest rybą drapieżną: kukurydza nie musi więc być na szczycie menu. Nie inaczej jest z jaskrawo zabarwionym ciastem pstrągowym. Większość ryb w ogóle nie zna tej przynęty. Poza tym działa ona naprawdę dobrze tylko wtedy, gdy jest trollingowana.

Jeśli chcesz prawidłowo łowić ryby, musisz stosować inne przynęty. Ponieważ pstrąg tęczowy jest rybą drapieżną, dobrze jest prezentować przynęty wędkarskie, które zawierają mięso. Maggi i robaki to bez wątpienia najlepsze przynęty do zaprezentowania podczas łowienia. Nie należy zapominać o larwie pszczoły lub ćmy woskowej, które również są popularne. Podczas prezentacji przynęt należy trzymać się tylko jednej z nich: jeśli połączysz kilka przynęt, ryby często stają się podejrzliwe.

Przynęty na pstrągi tęczowe do łowienia na spinning

Pstrągi można łowić nie tylko na wędkę spławikową. Możliwe jest również łowienie metodą spinningową. Szczególnie przy próbach lądowania dużych ryb dobrym wyborem jest łowienie na sztuczne przynęty. Dobrym wyborem są małe korki lub tzw. pstrągowe. Duże osobniki znacznie łatwiej przechytrzyć tymi przynętami.

Bestseller No. 1
Vicloon 16-częściowy zestaw przynęt wędkarskich na pstrągi, łyżki wędkarskie Sztuczne przynęty spinningowe na pstrągi, okonie, zestaw łyżek szczupakowych
  • 【Zestaw przynęt wędkarskich】 16 kierunkowskazów i plastikowe pudełko, odpowiednie dla różnych rodzajów ryb,...
  • 【Wysokiej jakości materiały】 Ostre mieszadła i jasne kolory, wysokiej jakości metalowe części zapewniają...
  • 【Przenośny i łatwy do zabrania】 Wszystkie przynęty są przechowywane w oddzielnych i schludnych przegrodach w...
Bestseller No. 2
Vesaneae Zestaw 6 przynęt wędkarskich, przynęty na pstrągi, sztuczne przynęty, bionic przynęty na ryby, pstrągi, gumowe ryby, szczupaki, sandacze, okonie, gumowe ryby, zestaw 7,8 cm do łowienia
  • Realistyczna - nasza przynęta jest bardzo realistyczna, z rybimi oczami 3D i drobnymi łuskami ryb, które bardzo...
  • Wysoka jakość - wyprodukowano z wysokiej jakości gumy, jest odporna na ugryzienia i niełatwa do złamania, co...
  • ❤【Zakres dostawy】6 x przynęta wędkarska
Bestseller No. 3
45 sztuk przynęt na pstrągi, przynęta wędkarska 2 g/2,5 g/3,0 g/3,2 g/3,5 g/5 g, zestaw spoons z pudełkiem do przechowywania, zestaw błystek, kierunkowskazy do szczupaków, sandaczy, okoni
  • 45-częściowy zestaw przynęt wędkarskich: 45 różnych przynęt, duży wybór przynęt na pstrąga o 6 różnych...
  • Wysokiej jakości materiały: akcesoria do przynęt są wykonane z metalu, wytrzymałe i nie odkształcają się łatwo,...
  • Szeroki zakres zastosowań: zestaw akcesoriów wędkarskich idealny do pstrąga, szczupaka, okonia, itp., aby spełnić...

Osoby, które mają możliwość uprawiania wędkarstwa muchowego nie powinny jej przegapić. Łowienie pstrągów za pomocą wędki muchowej uważane jest za szczególnie skuteczne. Szczególną popularnością cieszą się takie przynęty jak nimfy, suche muchy i streamery. Możliwe jest również szczególnie delikatne łowienie, dzięki czemu oszczędzone ryby (zwłaszcza na wodach płynących, takich jak rzeki i strumienie) można bezpiecznie odłożyć.