Prawidłowe użycie czerwonego robaka jako przynęty

Nie wszyscy wędkarze idą na łatwiznę i zaopatrują się w robaki wędkarskie bez większego problemu w sklepie wędkarskim. Są wędkarze, którzy wybierają klasyczny sposób zdobywania przynęty i dlatego dzień przed wyprawą na ryby wyruszają z szpadlem lub widłami. Celem jest ich własny ogród: W miejscu, gdzie wolno trochę pokopać, szukają robaków. Jeśli używa się wideł, poszukiwania rozpoczyna się zwykle w pryzmie kompostowej.

Miło jest, gdy wędkarze wybierają tę opcję. Robaki, które pochodzą z własnego ogrodu, po prostu łowią lepiej. Szczególnie podczas przekopywania ogrodu często można natknąć się na czerwonego robaka, który jest chętnie pobierany przez liczne ryby.

Robaki z własnego ogrodu dobrze się łowią

W rzeczywistości czerwone robaki, które pochodzą z własnego ogrodu, łowią dobrze. W przeciwieństwie do robaków hodowlanych są one po prostu bardziej wytrzymałe, co jest szczególnie widoczne podczas nęcenia. Przynęta po prostu lepiej trzyma się na haczyku. Należy zaznaczyć, że czerwony robak jest nieco mniejszy od klasycznej dżdżownicy, którą można kupić w sklepie wędkarskim. Dlatego może być nieco problematyczny podczas zanęcania.

Bestseller No. 1
Redworm Bundler - klipsy zewnętrzne dla czerwonego robaka, czerwony klips robak, bezpieczny klips do przynęty na robaki na zewnątrz, sprzęt wędkarski przynęta ślimakowa klips
  • Bezpieczna obsługa: Doświadcz bezproblemowej i szybkiej obsługi dzięki naszemu klipsowi do czerwonego robaka, który...
  • Wytrzymały i niezawodny: wykonany z wytrzymałego materiału ABS, klips Redworm zapewnia bezpieczne i niezawodne...
  • Bezproblemowa obsługa: nasz klips do robaków ma przyjazną dla użytkownika konstrukcję, która pozwala z...
Bestseller No. 2

Grube robaki można naciągnąć wzdłuż na haczyk. Do tego potrzebna jest igła zanętowa lub odrobaczająca. W przypadku małych robaków często nie jest to możliwe. Często można je po prostu nabijać na haczyk – i często zastanawiamy się jak dobrze się trzymają. Dlatego zaleca się kilkukrotne przekłucie robaka, aby upewnić się, że rzeczywiście się trzyma.

Użycie czerwonego robaka do wiązki robaków

Szczególnie jeśli chcesz łowić ryby spokojnego żeru takie jak płoć, wzdręga czy leszcz, dobrym pomysłem jest zaprezentowanie pojedynczego robaka. Jeśli celujesz w duże ryby, takie jak karp, węgorz czy sum, dobrze byłoby zdecydować się na wiązkę robaków.

Często słyszy się, że wiązkę robaków można założyć na haczyk tylko wtedy, gdy mamy do dyspozycji duże robaki. Jest to jednak możliwe również bez robaków. Czerwone robaki są idealne do robienia wiązek robaków. Ważne jest tylko jedno: potrzebna jest odpowiednio duża ilość robaków. Dlatego wędkarze powinni nie spieszyć się z szukaniem przynęty. Jeśli zaczniesz szukać przynęty dopiero na krótko przed wyprawą na ryby, może to być trudne. Lepiej jest szukać dzień wcześniej, a następnie po prostu umieścić przynętę w pojemniku na robaki.

Jeśli po raz pierwszy szukasz robaków wędkarskich w ogrodzie, nie powinieneś mieć zbyt wysokich oczekiwań. Znalezienie miejsc, w których plony są dobre, zajmuje trochę czasu. Dlatego trzeba być cierpliwym i odpowiednio kopać. Najlepiej kopać w miejscach, gdzie nie jest to zauważalne. Dobrym miejscem są na przykład nieobsadzone rabaty kwiatowe. W przeciwnym razie lepiej szukać w pryzmie kompostowej.