Maggi

Maggi – ogólne

Maggi sprzedawane do połowów to tzw. larwy mięsne. Są one hodowane na prawdziwym mięsie ssaków. Larwy te mają biało-beżowy kolor. Istnieją dwa rodzaje larw. Jedną z nich jest prosta oraz tak zwane szczypawki. Są one mniej więcej o połowę mniejsze od larw prostych. Sroka ma głowę i część tylną. Przez część tylną przebijany jest haczyk. Dzięki temu larwa utrzymuje się w stanie żywym. Wielkość haczyka powinna być taka sama jak wielkość larwy. Tak więc do pęczka białych larw należy użyć raczej jasnosrebrnego haczyka o rozmiarze 12 niż czerwonego o rozmiarze 6.

Caster – General
Po pewnym czasie larwy przepoczwarzają się. Nie jest to jednak powód do wyrzucenia tych tak zwanych kasterów. Można nimi również z powodzeniem łowić. Dzięki swojemu brązowemu, dość niepozornemu kolorowi, mają większe szanse na złowienie większych ryb. Dodatkowo nie mogą się one schować w dnie. Ryby docelowe to duże leszcze, liny, a przede wszystkim duże płocie. Ale rozróżnia się też kastery. Świeże kastry są jasnobrązowe i toną. Ciemnobrązowe do czarnych kastery mają w środku powietrze dzięki rozwojowi muchy i dzięki temu unoszą się w wodzie do góry i z dala od miejsca żerowania. WSKAZÓWKA: Stare kastry można pokruszyć i dodać do karmy. Ale można też wykorzystać produkt końcowy. Wylęgłe, niebieskie muchy można również nabić na drobny haczyk i z powodzeniem przekonać do brania ryby powierzchniowe (np. alandy, klenie, pstrągi itp.).

Zaopatrzenie
Maggi i pinki można nabyć w sklepach wędkarskich i zoologicznych. Kółka tworzą się automatycznie.

Bestseller No. 1
Karpiowy podajnik na przyn?,Karp Fishing Maggot Pellet Feeder Pu?apka na przyn?t? Cage Inline Grub Feeders - W?dkarski podajnik na przyn? Uchwyt na klatk? do akcesoriów Hongjingda
  • ➺【Wytrzymały i trwały】 Podajnik do ryb na dzikie ryby jest wytrzymały i trwały, może być używany przez...
  • ➺【Innowacyjna klatka】 Ten koszyczek do klatek będzie używać peletów, zanęt i posiekanych ślimaków do...
  • ➺【Wygoda i skuteczność】 Urządzenie do gniazdowania wędkarskiego jest wygodne i skuteczne, wystarczy włożyć...

Magazyn „Maggot

Maggi, szczygły i kastraty tylko w dobrze schłodzonej lodówce (ok. 1 do 4° Celsjusza). To samo dotyczy much, jeśli mają być dłużej przechowywane przy życiu. Kółka również przechowuje się w lodówce, ale w wodzie, aby nie mogły się napełnić powietrzem. Woda musi być codziennie wymieniana na świeżą, w przeciwnym razie kastry zaczną gnić.

Przygotuj
Maggi po zakupie mają nieprzyjemny zapach amoniaku. To również odstrasza ryby. Najpierw należy przesiać larwy, aby usunąć trociny. Teraz larwy można posypać mączką kukurydzianą, aby wchłonęły wilgoć. W sklepie wędkarskim są różne odżywki do larw (maggot fix) w postaci proszku. Larwy wchłaniają ten proszek. Można też użyć budyniu waniliowego w proszku.

Ryby docelowe
Na larwy gryzą wszystkie białe ryby od uklei po leszcze, brzany, liny, kapary, pstrągi, lipienie, okonie a nawet węgorze. Ale głównie te małe. Castery są przynętami chwytnymi na te duże. Muchy mogą być latem zabójcze na klenie, alandy, pstrągi i wzdręgi. Szczególnie w czystej niskiej wodzie w jeziorach i rzekach.