Które przynęty naprawdę przynoszą sukcesy na szczupaka

Szczupak jest rybą drapieżną, która podoba się wielu wędkarzom. Niejeden wędkarz nie chciałby niczego więcej niż złowić dużego szczupaka i ustanowić swój osobisty rekord. Oczywiście nie musi to pozostać w sferze życzeń: Łowienie szczupaków nie jest bynajmniej tak skomplikowane, jak się często twierdzi. Jeśli postawisz na właściwą metodę połowu i jednocześnie wybierzesz optymalną przynętę, masz duże szanse na złowienie ryby.

Szczególnie jeśli chodzi o przynęty na szczupaka, istnieje wiele różnych opinii. Jest to również powód, dla którego niektórzy wędkarze odnoszą znacznie większe sukcesy niż ich koledzy. W przypadku zastosowania niewłaściwych przynęt na szczupaka, trzeba długo czekać, aż rekordowa ryba ugryzie się w hak. Jeśli nigdy nie złowiłeś dużego Esoxa a chciałbyś, to powinieneś zwrócić uwagę również na przynęty.

Sztuczne przynęty do połowu szczupaka

Jeśli chodzi o łowienie szczupaków, wielu wędkarzy świadomie wybiera łowienie na spinning. Oferowane są ukierunkowane sztuczne przynęty, które mają skusić drapieżnika do brania. W sumie strategia ta jest godna polecenia: spinningiści łowią stosunkowo często, a przy tym wśród zdobyczy zawsze znajdują się duże ryby.

Bestseller No. 1
UTMACH 10 sztuk gumowych przynęt wędkarskich z głowicą jigową, zestaw przynęt wędkarskich, przynęty drapieżne, sztuczne przynęty gumowe do łowienia szczupaków, okoni, woblerów
  • [Wysokiej jakości materiał] Gumowa ryba jest wyko z gumy i metalu, miękka i wytrzymała, niełatwa do złamania, ma...
  • [Żywy] Dzięki turalnemu i realistycznemu wyglądowi, bogatym kolorom i biomimetycznym oczom 3D może łatwo...
  • [Miękki ogon w kształcie litery T] Gumowa przynęta szczupak ma konstrukcję T-Tail o miękkim i elastycznym...
Bestseller No. 2
RobLuX Zestaw 10 sztuk przynęt wędkarskich z 1 przezroczystym pudełkiem z tworzywa sztucznego, główki jigowe, ryby drapieżne, gumowe ryby, szczupaki, wobler, na okonie, miękkie mandarynki, usta,
  • Zawartość opakowania: otrzymasz 10 sztuk miękkich przynęt na szczupaki. 10 różnych kolorów. Ponadto otrzymasz...
  • Wysokiej jakości materiał: przynęta wędkarska szczupak wykonana z wysokiej jakości metalu i gumy, jest przyjazna...
  • Ostre haczyki: zestaw przynęt wędkarskich wobler wyposażony w ostry haczyk jest bardziej wydajny. Każda przynęta...

Sztucznych przynęt, którymi można łowić szczupaki jest bardzo dużo. Klasyką jest flasher. W zasadzie nie można się z nim pomylić i dlatego powinien znaleźć się w każdym pudełku z przynętami. Równie ważny jest wobler: jeśli użyjesz go prawidłowo, szczupak nie będzie mógł się oprzeć. Nie powinno zabraknąć również gumowych rybek, choć trzeba zaznaczyć, że mogą one skłonić do brania również inne ryby. Gryzą na nie również okonie i sandacze, choć oczywiście dotyczy to również woblera.

Która z tych przynęt jest lepsza nie można powiedzieć ogólnie. Faktem jest jednak, że przynęta odgrywa bardzo ważną rolę. Każda z wymienionych przynęt musi być inaczej prowadzona. Ryby chwycą przynętę tylko wtedy, gdy zostanie ona prawidłowo poprowadzona.

Naturalne przynęty na szczupaka

Ściganie szczupaków jest możliwe nie tylko za pomocą sztucznych przynęt. Możliwe jest również lądowanie trafień za pomocą przynęt naturalnych. Można łowić zarówno na spławik jak i na zanętę. Przynętą może być ryba zanętowa lub strzępy ryb. Generalnie łowienie na zanętę i strzępy ryb wymaga więcej cierpliwości niż łowienie na spinning. Praktyka pokazuje jednak, że łowi się na nie większe ryby. Szczególnie jeśli chcemy łowić rekordowe ryby, nie powinniśmy pomijać tych szczupakowych przynęt.

Na koniec bardzo ważna uwaga: szczupak ma bardzo silne zęby i dlatego potrafi szybko przeciąć żyłkę. Wędkarze powinni więc stosować tylko takie przynęty na szczupaka, których haki zabezpieczone są stalowymi przyponami. W ten sposób traci się mniej ryb. Łowienie bez przyponu stalowego byłoby nieodpowiedzialne.