Jakie przynęty są naprawdę dobre na sumy / sumy

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że sum i sumik to ten sam gatunek ryby. Są to po prostu dwa różne określenia. Sum jest rybą, z którą nie każdy wędkarz odważy się zmierzyć na początku. Większość wędkarzy zachowuje dystans i skupia się na łowieniu innych ryb. Ale jeśli chodzi o wylądowanie naprawdę dużej ryby (co jest chyba marzeniem każdego wędkarza), nie ma możliwości obejścia suma.

Wielu wędkarzy musi przyznać, że nie wie jak najlepiej zabrać się za łowienie sumów. Często łączy się proste, podstawowe zestawy, do których następnie dodaje się rybę zanętową. Takie podejście nie zawsze jednak prowadzi do pożądanego połowu.

Z żadną inną rybą nie jest tak trudno dobrać przynętę jak z sumem. Wprawdzie raz po raz słyszy się, że ta czy inna przynęta ma być szczególnie dobra, ale ostatecznie nie można takich stwierdzeń uogólniać. Zależy to raczej w dużej mierze od konkretnych wód. W zależności od wody do łowienia należy wybrać inną przynętę.

Bestseller No. 2
TUXIBIN 6 sztuk przynęt wędkarskich, sztuczna przynęta, zestaw jig spinner, przynęta spinningowa, sztuczna przynęta, haczyki wędkarskie na okonie, pstrągi, szczupaki, sandacze, sumy, kołki
  • Wysoka jakość. Wykonana z metalu, trwała i odporna na korozję. Para z ostrymi i mocnymi hakami z niklu i...
  • Błyszczące kolory w dekoracji łuski, realistyczne oczy 3D, lakier aktywny UV i kontrastowe wzory zapewniają...
  • Wobler Crankbait z liśćmi spinningowymi jest bardzo ciężki jak na swój rozmiar i dzięki temu idealnie nadaje się...
Bestseller No. 3
GOOHOCHY 100 sztuk haczyki na okonie haczyki wędkarskie słonowodne przynęta karpia sum przynęta wędkarska pudełko przynęta przynęta sprężynowa blokada przynęta
  • Blokowanie haczyka wędkarskiego – haczyk zdecydowanie zwiększa szanse na złapanie haczyka. Świetne narzędzie dla...
  • Haczyki wędkarskie słonowodne: stal węglowa i wytrzymałe, niekorozyjne w słodkiej i słonej wodzie
  • Haczyki wędkarskie, haczyki ze stali węglowej i wytrzymałe, odporne na korozję w słodkiej i słonej wodzie.

Właściwy zakres przynęt, które można stosować w łowieniu kotów jest niezmiernie szeroki. Wielu wędkarzy łowiących drapieżniki jest zdania, że dobrze łowić sumy można tylko na ryby przynętowe. Niekoniecznie jest to jednak prawda. Zupełnie inne przynęty również mogą doprowadzić do sukcesu. Dlatego też wędkarze sumowi powinni być zawsze dobrze wyposażeni i zabierać ze sobą nad wodę różne przynęty, aby w razie potrzeby móc je zmieniać i testować.

Wiele przynęt na sumy jest możliwych

W rzeczywistości istnieje wiele różnych przynęt, które mogą być używane do połowu sumów. Najczęściej stosowaną przynętą jest ryba zanętowa. W końcu mówi się, że sum jest rybą drapieżną. Aby złowić te duże, niektórzy wędkarze nie są przeciwni używaniu naprawdę dużych ryb jako przynęty. Niejeden karp stracił życie, by zostać wykorzystanym jako przynęta na suma.

W zasadzie ryby zanętowe mogą być używane do połowu ryb. Należy jednak wziąć pod uwagę, że sumy nie są wyłącznie rybami drapieżnymi. Zasadniczo są to wszystkożercy, którzy specjalizują się w odpowiednim pożywieniu w wodzie. Zwłaszcza na rzekach częściej zdarza się, że sum nie poluje na inne ryby tak bardzo, ale żywi się głównie ślimakami i rakami. W związku z tym należy czasami pożegnać się z rybami przynętowymi lub strzępkami ryb i zamiast nich uciec się do innych przynęt wędkarskich.

Black Cat 10/0 U-Float Rig pojedynczy hak XL 100 kg 1 sztuka 1,20 m
  • Specjalna, gotowa stągiewka z pojedynczym hakiem i spławikiem podwodnym EVA do prezentacji przynęt i brzęczyków...

Typową przynętą jest pęczek robaków. Na tę przynętę złowiono wiele dużych sumów. Niektórzy wędkarze używają również kałamarnicy, która może wyglądać bardzo podobnie do wiązki robaków i może prowadzić do wielkich połowów na niektórych wodach. Należy jednak wiedzieć, że sumy mogą również przyzwyczaić się do typowych przynęt pokarmowych. Zwłaszcza gdy na wodzie aktywnych jest wielu karpiarzy, może się zdarzyć, że sumy pójdą również na boilie. Nawet na pellet pstrągowy sumy nie są wystarczająco oszczędne.

Szeroka gama przynęt jest zawsze dobra

Miłośnicy wędkarstwa, którzy wyruszają na łowienie w wodach, których jeszcze nie znają, są zazwyczaj dobrze poinformowani, aby nie zobowiązywać się do jednej przynęty, ale zachować elastyczność. W razie niepowodzenia w łowieniu ryb na przynętę, warto odpowiednio wcześnie przerzucić się na pęczki robaków lub inne zanęty. Często znacznie zwiększa to szanse na złowienie ryby.