Jak prawidłowo stosować robaka rosa jako przynętę

Jeśli chodzi o łowienie na robaki, to stosunkowo wielu wędkarzy jest pewnych, że absolutnie musi to być robak rosówka. Przynęta ta jest numerem jeden dla wielu wędkarzy od kilkudziesięciu lat. Celowo nie sięgają oni po byle jakiego robaka, jak na przykład robaka czerwonego czy robaka obornickiego. Zamiast tego musi to być importowana przynęta z Kanady.

Deworm worm jest jedną z najbardziej chwytliwych przynęt wędkarskich

Oczywiście takie nastawienie ma swoje uzasadnienie. W końcu jest to przynęta, która potrafi naprawdę dobrze łowić ryby. Liczne ryby można przechytrzyć za pomocą tego robaka wędkarskiego. Należą do nich niezliczone ryby spokojnego żeru, takie jak leszcz, płoć, wzdręga czy karp. Ale również ryby drapieżne takie jak pstrąg (tęczowy i brązowy) okoń czy węgorz mogą być złowione na robaka.

Zdobywanie robaków

Robaki można obecnie kupić w każdym sklepie wędkarskim. Większe ilości można zbierać w wilgotne, bezmroźne noce w świetle latarki (na lampę należy założyć czerwony papier z gumką) na wilgotnych trawnikach, poboczach dróg i boiskach sportowych. Małe ilości można również wykopać szpadlem, ale jest to często pracochłonne przedsięwzięcie o stosunkowo niskiej wydajności.

Uprawa własnych robaków jest jednak bardzo czasochłonna. Nie jest łatwo wyhodować te robaki. Dotychczas tylko kilku wędkarzom udało się dokonać tego wyczynu. Ponadto nie należy lekceważyć wysiłku, jaki trzeba w to włożyć. W Kanadzie ten rodzaj robaków jest bardzo powszechny. Ze względu na duży popyt, w sklepach wędkarskich można kupić te przynęty stosunkowo tanio. Ponieważ długo wytrzymują lub są wydajne jako przynęta, powinno to być znośne.

Bestseller No. 1
24 sztuki kanadyjskich robaków w pudełku styropianowym, przynęty wędkarskie, przynęty na pstrągi, przynęty na węgorze, przynęty na ryby, żywa karma (24 szt.)
  • Żywa karma dla ryb: 24 sztuki dużych kanadyjskich dżdżownic w opakowaniu styropianowym, idealne jako przynęta na...
  • Wysoka jakość: Świeże i witalne robaki, które niezawodnie przyciągają i przyciągają ryby.
  • Wszechstronne zastosowanie: idealnie nadaje się do wędkowania w rzekach, jeziorach i innych wodach.
Bestseller No. 2
SUPERWURM 50 szt. kanadyjskich dżdżownic w zestawie – kup żywe dżdżownice, do wędkowania lub jako karmnik - żywa przynęta na szczupaki, karpie, sumy, pstrągi - żywe robaki (Lumbricus terrestris)
  • Idealny robak wędkarski: kanadyjski robaczek to dobra przynęta dla dużych ryb, takich jak szczupaki, karpie, sumy,...
  • Świeże z Kanady: Tauworms są importowane drogą lotniczą i przechowywane w najlepszych warunkach kontrolowane....
  • Dobrze zapakowane: nasze robaki są dostarczane w 100% kompostowalnych opakowaniach z Coolpack, ponieważ nie mogą być...

Przechowywanie

Małe ilości robaków rosochatych można bez problemu przechowywać w puszce na robaki w lodówce przez kilka dni. W przypadku większych ilości lepiej założyć pojemnik na robaki, który jest chłodny, zacieniony i zabezpieczony przed mrozem. Na wierzchu umieść wilgotne, zgniłe liście, kartony po jajkach, wilgotne gazety i warstwę mchu.

Przygotuj

W zasadzie robaków nie trzeba przebierać. Niemniej jednak możesz zanurzyć zanęcone robaki w atraktantach lub dodać robaka z łajna.

Ryby docelowe

Robaki są uniwersalną przynętą par excellence, złowiły wszystko od węgorza do sandacza, łącznie z sumem. Ogólna zasada brzmi: im grubszy kąsek, tym większa ofiara. Kawałki rosówki łowią duże spokojne ryby, ale wiązka dziesięciu lub więcej robaków jest doskonałą przynętą na sumy.

Prawidłowa prezentacja rosówki i zakładanie jej na haczyk

Pomimo swojej popularności, niektórzy wędkarze są początkowo niechętni, gdy proponuje się im tę przynętę. Wynika to przede wszystkim z jej rozmiarów: kanadyjski deworm nie jest do końca mały. W porównaniu z dżdżownicami, które znamy z Niemiec, jest znacznie większy. Wielu wędkarzy zastanawia się więc czy jest sens zawieszać na haczyku całego robaka.

Pytanie to jest jak najbardziej uzasadnione. Ponieważ robaki te są tak duże i przez to ciężkie, należy wziąć pod uwagę, na jakie ryby się łowi. Zasadniczo zawsze istnieje możliwość podzielenia robaka. Małe kawałki, z których kilka jest zaczepionych, są dobrym podejściem, na przykład. Ale robak w połowie lub w jednej trzeciej jest idealną przynętą. Dzięki temu ryba łatwiej go podbiera. W takich przypadkach, przy okazji, warto założyć go na haczyk za pomocą igły zanętowej. Wtedy lepiej się trzyma, a jednocześnie szczytówka haczyka jest idealnie umieszczona.

Inną możliwością jest zaoferowanie tylko końcówki robaka lub krótkiego kawałka, około centymetrowego, od strony główki lub ogonka. Ponieważ jeden koniec jest zamknięty, przynęta nie może być tak szybko zassana przez inne ryby. Właśnie dlatego, że robaki rosa można tak łatwo rozdzielić, jedno opakowanie robaków wystarcza zazwyczaj na długie łowienie. Przy okazji, nie musisz używać specjalnych haczyków na robaki. Wystarczą klasyczne, uniwersalne haczyki wędkarskie, ponieważ kawałki robaków są tak duże i dlatego dobrze się trzymają lub pokrywają dużą część haczyka. To, czy używasz go na dnie czy na spławiku, jest oczywiście kwestią twojej osobistej metody połowu.