Gnojaki

Pozyskiwanie robaków gnojowych
Robaki obornikowe zagrzebują się w zalegających odpadach organicznych. Preferowane siedliska to pryzmy obornika, pryzmy kompostowe ze zmieszanymi odpadami oraz stare odpady silosowe. Sporadycznie dobre sklepy wędkarskie oferują również prawdziwe robaki obornickie (ale częściej niestety jest to robak dendrobena, który łowi znacznie gorzej).

Bestseller No. 1
Urbalive kompostownik do kompostu robaków, 12 l, podziemny kompostownik do wkopywania - designerski kompostownik z tworzywa sztucznego z recyklingu, zielony
  • Podziemny kompostownik do ogrodu i wysokich grządek – kompostownik, w którym robaki i mikroorganizmy w pojemniku...
  • Przyjazne dla środowiska – odpady organiczne nie powinny być wrzucane do spalarni. Dzięki pojemnikowi na kompost...
  • Bogaty w składniki odżywcze – kompost dla robaków jako kompost na podwyższonej grządce to najlepszy nawóz, jaki...

Przechowywanie
Robaki obornickie przechowuje się w chłodnym miejscu. Większe ilości najlepiej trzymać w skrzyni z wilgotnym, bogatym w próchnicę i składniki odżywcze kompostem w piwnicy. Zalecane jest karmienie odpadkami kuchennymi. Małe ilości można przechowywać w pojemniku na robaki w lodówce. W każdym przypadku należy używać szczelnie zamkniętych pojemników: Niebezpieczeństwo ucieczki!

Przetwarzanie
Zasadniczo robaki nie wymagają przygotowania. Można je jednak oferować w pęczkach lub w połączeniu z larwami (bardzo dobre na leszcza i karpia) lub kukurydzą.

Cecha
Wydziela żółty sok, który przyciąga ryby.

Ryby docelowe
Wszystkie spokojne i małe drapieżne ryby słodkowodne. Robak obornicki jest niezastąpiony na lina lub dużego leszcza. W okresach gorących jest również doskonałą przynętą na węgorze w pęczkach.