Przepisy i dania z ryb

[et_pb_section admin_label=”sekcja”]
[et_pb_row admin_label=”wiersz”]
[et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”text”]Wędkarze znani są z tego, że dążą do złowienia największej ryby i prześcignięcia swoich poprzednich połowów. Ale łapanie ryb to tylko część naszej ulubionej rozrywki. Jako wędkarz nigdy nie powinieneś zapominać, że wędka została wynaleziona po to, aby dostarczyć rybę do garnka, a następnie na stół.

> Samodzielne wędzenie ryb

Przepisy dla wędkarzy

W związku z tym wędkarz powinien nie tylko wiedzieć jak złowić duże ryby, ale także jak je wypatroszyć i przygotować. Niestety jednak wielokrotnie można zauważyć, że niektórym wędkarzom brakuje wiedzy na ten temat. Czasami naprawdę zadziwiające jest to, jak niewiele przepisów na ryby znają niektórzy wędkarze. Wielu wędkarzy wie jak przyrządzić pstrąga błękitnego czy węgorza wędzonego, ale na tym ich wiedza na temat przyrządzania ryb się kończy. Właściwie jest to bardzo niezrozumiałe, przecież istnieje mnóstwo ciekawych i przede wszystkim smacznych przepisów na ryby. Z tego powodu zebraliśmy w jednym miejscu kilka ciekawych pomysłów na przepisy.

[the_ad_group id=”141″]

Pyszne pomysły na przepisy i przepisy na ryby

Do klasycznych ryb spożywczych w Niemczech należą węgorz, pstrąg, sandacz i wiele ryb morskich. Ale karp, szczupak i okoń są również regularnie spożywane – choć nie często w restauracjach. Zebraliśmy dla Ciebie kilka klasyków:

  • Steki z węgorza
  • Przepisy na pstrągi: Błękitny, Müllerin Art, Grillowany
  • Karp – filet i karp świąteczny
  • Pyszne przygotowanie filetu z karpia
  • Okoń szczupakowy w glazurze
  • Skandynawskie przepisy na ryby do wypróbowania

Biała ryba – przepisy na kopciuszka wśród gatunków ryb

Białe ryby zazwyczaj nie są gorszymi rybami spożywczymi. Poza nielicznymi wyjątkami, ich mięso można przyrządzić w bardzo smaczny sposób. To, która ryba jest uważana za przysmak, a która za gorszą, jest często tylko kwestią przynależności regionalnej obserwatora. Chciałbym wezwać ludzi, aby odłożyli na bok swoje czasami nieuzasadnione uprzedzenia i wypróbowali jeden z wymienionych tu przepisów. Jedynym prawdziwym problemem w przypadku tych gatunków są często liczne ości. Ale i tu istnieją rozwiązania pozwalające się z tym uporać:

Moczenie w soku z cytryny przez kilka godzin może zwykle bardzo dobrze zmiękczyć ości. Jeśli biała ryba jest filetowana, skóra pozostaje na mięsie ryby, aby kawałek nie rozpadł się. Przeciwległą stronę nacina się w kształt rombu (nie przecinać skóry!), aby kwasek cytrynowy mógł lepiej dotrzeć do ości i je rozłożyć.

  • Przepisy na płoć i płotkę
  • Przepisy na brzanę
  • Brzanę też można zjeść – pyszne przepisy
  • 7 pysznych potraw z różnymi białymi rybami

[/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]