Zbuduj swój własny wskaźnik brań

Zbuduj niedrogo swój własny wskaźnik brań

Jak widać na powyższym zdjęciu, wystarczy kilka kroków i materiałów, aby zbudować własny wskaźnik brań do wędkowania. Najpierw musisz wyciąć małą szczelinę w żółtym jajku niespodziance. Następnie włożyć w szczelinę oko krętlika wędkarskiego, przymocować je klejem i twój wskaźnik brań jest gotowy. Oczywiście trzeba jeszcze poczekać, aż klej wyschnie.

Blei und Knicklicht Bissanzeiger © Paul Lahrmann
W zależności od rodzaju wody, w której łowisz, możesz wypełnić puszkę ołowiem. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nawet przy lekkim prądzie wskaźnik brań nie jest na granicy swoich możliwości, ponieważ linka dryfuje. Branie jest więc sygnalizowane tylko wtedy, gdy na przynęcie rzeczywiście znajduje się ryba. Podczas nocnych połowów można bez problemu umieścić w jajku lampkę kabłąkową, która będzie wspaniale świecić przez cienki plastik.

Czego potrzebujesz do wykonania wskaźnika brań climbing monkey

Oczywiście kanistry z folią nie są już raczej dostępne. Ale możesz użyć tej instrukcji również z jajkiem Ü. Oprócz puszki potrzebujesz tylko drucianego pręta o długości co najmniej 50 centymetrów, na przykład starej szprychy rowerowej lub rozpórki z nieużywanego parasola.
Eine Fahrradspeiche oder ein Draht von einem Regenschirm dient als Führung für den Bissanzeiger. © Paul Lahrmann Szprycha rowerowa lub drut z parasola służy jako prowadnica dla wskaźnika ugryzienia. © Paul Lahrmann

Najpierw wywierć otwór z jednej strony przez pokrywę i spód puszki, aby mogła ona swobodnie poruszać się po drucie.
bissanzeiger-selber-bauen-schritt-zwei

Następnie ostrym nożem lub nożyczkami wytnij w puszce półokrągłe wgłębienie i domowej roboty sygnalizator brań jest gotowy.
bissanzeiger-selber-bauen-schritt-drei

Na wodzie żyłkę główną zaciskamy pomiędzy prętem a pozostałą ścianką puszki foliowej. W przypadku brania uciekającego, foliowa puszka podciąga się do góry i uwalnia żyłkę główną, w przypadku brania opadającego, puszka opada na ziemię na wędkę. W tym przypadku również należy natychmiast uderzyć.
bissanzeiger-selber-bauen-schritt-vier