Ubezpieczenia wędkarskie chroniące sprzęt wędkarski

Ubezpieczenie dla wędkarzy jest już dostępne nie tylko w USA, ale także w Niemczech. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak ubezpieczyć swój sprzęt wędkarski.

Ubezpieczenie wędkarskie

Sprzęt wędkarski może być dość drogi. Zwłaszcza wędki i kołowrotki mogą kosztować sporo pieniędzy, w zależności od producenta i modelu. Oczywiście tym bardziej denerwujące jest, gdy cenne elementy sprzętu wędkarskiego zostają uszkodzone lub nawet skradzione.

Właśnie z myślą o takich okolicznościach powstały ubezpieczenia wędkarskie. W przypadku wystąpienia szkody, wędkarze mogą uzyskać zwrot poniesionych kosztów od firmy ubezpieczeniowej. Pierwotnie ubezpieczenie wędkarskie powstało w USA, obecnie jest dostępne również w Niemczech.

W Niemczech istnieje obecnie odpowiedni produkt ubezpieczeniowy, a mianowicie ubezpieczenie TakSecure firmy Volksfürsorge. Niezależnie od tego, czy chodzi o kradzież czy uszkodzenie – przy uwzględnieniu udziału własnego, którego wysokość wynosi dziesięć procent (od 2007 r.) – powstałe szkody są pokrywane przez ubezpieczenie.