Z pętlą na skrzyżowaniu do idealnej pętli

Istnieją różne metody mocowania przyponu do linki muchowej. W przeszłości wiązanie węzłów było główną metodą. Obecnie jednak wędkarze muchowi stawiają przede wszystkim na połączenia pętlowe, ponieważ oferują one po prostu większy komfort. Na przykład można stosunkowo szybko zmienić przypon, a ponadto nie trzeba go odcinać. Warunkiem koniecznym do zmiany przyponu jest posiadanie przez linkę muchową pętli na przednim końcu.

Istnieje kilka sposobów na wykonanie takiej pętli z linki muchowej. Jednym z wariantów jest zawiązanie pętli na węzeł. Na przykład za pomocą węzła gwoździowego można wykonać solidną pętlę. Z kolei inni muszkarze stawiają na spawanie, wykonując specjalne węzły i utrwalając powłokę linki muchowej. Wniosek z tego taki, że istnieje wiele wariantów, których wykonanie zawsze wiąże się z pewnym nakładem pracy.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku tzw. połączenia pętli na węźle. Zasada jest prosta: pętlę tworzy się poprzez proste umieszczenie jej na linii muchy. Znajduje się ona na przednim końcu rurki, która składa się z plecionki. Po prostu zakładasz plecionkę na linkę muchową. Po założeniu pętli można ją dobrze naciągnąć: Im mocniej pociągniesz, tym bardziej plecionka się napina i tym samym zapewnia stabilność. Aby ją zamocować, należy wtedy zazwyczaj skleić plecionkę.

Loop on Junction Line Connector 50 Lbs./ Nośność: 22,7 kg
  • Loop on Junction Line Connector 50 Lbs./22,7 kg
  • Długość: 12 cm.
  • Kolor: przezroczysty

Dzisiejsze pętle na połączeniach węzłowych są niezawodne

Mimo to są wędkarze, którzy uważają takie połączenia pętlowe za krytyczne. Problem w tym, że pierwsze produkty tego typu nie zawsze były przekonujące. W zależności od producenta, z pewnością występowały pewne problemy. Ale w ostatnich latach niezawodność znacznie się poprawiła. Zasadniczo, kupując w sklepie wędkarskim, powinieneś upewnić się, że kupujesz tylko wysokiej jakości produkt markowy. Ponadto musi on oczywiście być dopasowany do średnicy linki lub klasy linki muchowej i być zainstalowany prawidłowo lub zgodnie z instrukcją producenta.

Pod warunkiem, że pójdziesz w kierunku markowej jakości, nie możesz się pomylić. Połączenie pętlowe będzie trzymało – wcześniej przypon muchowy będzie się łamał. Takie wysokiej jakości połączenia pętlowe i rurki z tkaniny można teraz niedrogo kupić. Chociaż nie każdy sklep wędkarski może przekonać takim wyborem, w internecie jest stosunkowo dużo sklepów wędkarskich online, które przekonują solidnym wyborem. Należy jednak zwracać uwagę nie tylko na ceny. W końcu jakość jest znacznie ważniejsza, w końcu połączenie linki muchowej z przyponem musi być przekonujące w walce.